Puebla FC - CF Monterrey 0-0. Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX

3 lutego na Estadio Cuauhtémoc odbył się mecz 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Monterrey. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

4. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-03 04:00 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Saúl Alfredo Silva Pineda
Puebla FC
CF Monterrey
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna Monterrey wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz 14 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 43. minucie za Juana Segovię wszedł Lucas Maia.

Trener Monterrey postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Meza, a murawę opuścił Jesus Gallardo. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Maię z Puebli, a w 60. minucie Miguela Layuna z drużyny przeciwnej.

A trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Araúja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Santiago Ormeño.

Nicolás Gabriel Sánchez
43′ Juan Pablo Segovia González
Jonathan Alexander González Mendoza65′
85′ Daniel Aguilar Muñoz
Dorlan Mauricio Pabón Ríos46′
84′ Omar Andrés Fernández Frasica
Rogelio Gabriel Funes Mori
74′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Miguel Layun60′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Hugo Alfonso González Durán
43′ 50′ Lucas Jaques Varone Maia
Eric David Cantú Guerrero
Ivo Saúl Vázquez Serrano
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Clifford Aboagye
Adrián Mora Barraza
74′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Claudio Matías Kranevitter65′
85′ Diego Eduardo De Buen Juárez
Jaziel Ismael Martínez Huerta
Israel Reyes Romero
Maximiliano Eduardo Meza46′
84′ Daniel Álvarez López
José Alfonso Alvarado Pérez
Guillermo Martínez Ayala
Avilés Hurtado Herrera46′

Ake Arnaud Loba65′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany.