Puebla FC - CD Guadalajara 1-1 (1-0). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

W pojedynku 1. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 9 stycznia, drużyna Puebli zremisowała z CD Guadalajara 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Cuauhtémoc.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-09 02:30 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Edgar Ulises Rangel Araújo
Puebla FC
CD Guadalajara
1
1
S. Ormeño 38'
M. Ponce 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół CD Guadalajara wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie karnego dla CD Guadalajara nie wykorzystał Jesús Molina strzelając obok bramki.

Nieoczekiwanie to piłkarze Puebli otworzyli wynik. W 38. minucie bramkę zdobył Santiago Ormeño. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Javier Salas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Puebli.

Na drugą połowę zespół CD Guadalajara wyszedł w zmienionym składzie, za Alana Torresa wszedł Ernesto Vega.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Miguel Ponce wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Jesúsa Moliny.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Diego De Buenowi z Puebli. W 62. minucie w jedenastce Puebli doszło do zmiany. Clifford Aboagye wszedł za Maximiliana Araúja. W tej samej minucie Diego De Buen został zmieniony przez Daniela Álvareza.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Jesús Arturo Paganoni Peñie, piłkarzowi gospodarzy. W 65. minucie w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. César Huerta wszedł za Oribe'a Peraltę. W tej samej minucie trener CD Guadalajara postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jesúsa Angula wszedł Cristian Calderón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CD Guadalajara utrzymać remis.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Hiram Mier z zespołu gości. Kibice Puebli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Amaury'ego Escoto. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christian Tabó. W 86. minucie Fernando Beltrán został zmieniony przez Sergia Floresa, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu za Uriela Antunę wszedł na boisko Zahid Muñoz, co miało wzmocnić jedenastkę CD Guadalajara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santiago Ormeña na Guillerma Martíneza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Raúl Manolo Gudiño Vega
63′ Jesús Arturo Paganoni Peña
Jesús Antonio Molina Granados 24′ (k.)
86′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Uriel Antuna90′
62′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Jesús Ricardo Angulo Uriarte65′
50′ 62′ Diego Eduardo De Buen Juárez
Alan Eduardo Torres Villanueva46′
Omar Andrés Fernández Frasica
Fernando Beltrán Cruz86′
 38′ 90′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Cristian Yonathan Calderón Del Real65′
62′ Clifford Aboagye
José Antonio Madueña López
Daniel Aguilar Muñoz
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
86′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Sergio Adrián Flores Reyes86′
Israel Reyes Romero
César Saúl Huerta Valera65′
62′ Daniel Álvarez López
Zahid Yibram Muñoz Lopez90′
90′ Guillermo Martínez Ayala
Ronaldo Cisneros Morell

Ernesto Alexis Vega Rojas46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Puebli, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna Puebli w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.