Pachuca - Tijuana 2-1 (2-1). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W meczu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 9 marca, drużyna Pachucej wygrała z Tijuaną 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

F. Castillo 35'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Tijuanej wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Brayanowi Anguli z Tijuanej. Była to 17. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tijuanej w 35. minucie spotkania, gdy Fabián Castillo zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Ismael Sosa.

Niedługo po stracie gola drużyna Pachucej trafiła do bramki rywala. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin Álvarez. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ismael Sosa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Na drugą połowę zespół Tijuanej wyszedł w zmienionym składzie, za Brayana Angulę wszedł Jaime Gómez. Na drugą połowę drużyna Tijuanej wyszła w zmienionym składzie, za Davida Barbonę wszedł Fidel Martinez.

Trener Tijuanej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcela Ruiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Christian Rivera. W 62. minucie Mauro Manotas został zmieniony przez Miguela Sansoresa. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Miguel Sansores, piłkarz gości.

Po chwili trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Efraín Orona, a murawę opuścił Luis Chávez. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Luis Calzadilla, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
 42′ Kevin Nahin Álvarez Campos
Brayan Alexis Angulo León17′ 46′
84′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Christian Hernando Rivera Cuéllar61′
Erick Germain Aguirre Tafolla
David Matías Barbona46′
84′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Fabián Andrés Castillo Sánchez  35′
64′ Édgar Felipe Pardo Castro
Esteban Andres Pavez Suazo
64′ Roberto Antonio Nurse Anguiano
Júnior Nazareno Sornoza Moreira82′
 40′ (k.) 70′ Ismael Sosa
Luis Javier Gamíz Ávila
64′ Bryan Alonso González Olivan
Jaime Gómez Valencia46′
70′ Jorge Daniel Hernández Govea
Marcel Alejandro Ruiz Suárez61′
Hárold Santiago Mosquera Caicedo
Gerson Romario Vázquez Ogara
84′ Efraín Orona Zavala
Edgar Iván López Rodríguez
84′ 90′ Luis Angel Calzadilla Santillán
Fidel Martinez46′
64′ Mauro Daniel Quiroga
Miguel Ángel Sansores Sánchez62′ 77′

Przewaga drużyny Tijuanej w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Pachucej, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.