Pachuca - Tigres UANL 2-0 (1-0). Liga - 7. kolejka

8 sierpnia na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się starcie 7. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Tigres UANL. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 2-0.

8 sierpnia  na Estadio Miguel Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się starcie  7. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej  i Tigres UANL. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Pachucej wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Tigres UANL. W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jesus Angulo osłabiając tym samym drużynę Tigres UANL.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 16. minucie spotkania, gdy Nicolas Ibanez strzelił pierwszego gola. Między 24. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Pachucej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pachucej.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nicolas Ibanez z Pachucej. W 64. minucie w drużynie Tigres UANL doszło do zmiany. Vladimir Lorona wszedł za Raymunda Fulgencia.

W tej samej minucie Nicolas Lopez został zmieniony przez Luisa Quinonesa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tigres UANL: Igorowi Lichnovsky'emu w 65. i Vladimirowi Loronie w 68. minucie. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pachucej: Victor Guzman, Romario Ibarra, Aviles Hurtado, Nicolas Ibanez, na ich miejsce weszli: Paulino, Marino Hinestroza, Bryan Gonzalez, Illian Hernandez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guida Pizarra, Javiera Aquina zajęli: Francisco Venegas, Jesus Garza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.