Necaxa - Toluca 1-3 (1-2). Liga - 1. kolejka

3 lipca na Estadio Victoria w Aguascalientes odbyło się starcie 1. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Necaxy i Toluca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Toluca 3-1.

3 lipca  na Estadio Victoria w Aguascalientes odbyło się starcie  1. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Necaxy  i Toluca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Toluca 3-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Necaxy wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w czwartej minucie spotkania, gdy Leonardo Fernandez zdobył pierwszą bramkę.

Valber Huerta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, strzelając kolejnego gola w 24. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Leonardo Fernandez.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Toluca: Leonardowi Fernandezowi w 25. i Tiagowi Volpiemu w 32. minucie. W 34. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Edgar Mendez nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zawodnicy Necaxy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Fabricio Formiliano. Sytuację bramkową stworzył Brian Garcia.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Claudia Baezę z Toluca, a w 54. minucie Angela Araosa z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Angelo Araos został zastąpiony przez Ulisesa Cardonę.

Chwilę później trener Toluca postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leonarda Fernandeza wszedł Brayan Angulo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Toluca utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Toluca udało się strzelić gola i wygrać. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Edgarowi Mendezowi z Necaxy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 69. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Necaxy: Milton Gimenez, Edgar Mendez, Bryan Garnica, na ich miejsce weszli: Fernando Madrigal, Facundo Batista, Jesus Godinez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Navarra, Jeana Menesesa zajęli: Alan Rodriguez, Sebastian Saucedo.

W 74. minucie kartką został ukarany Dieter Villalpando, zawodnik Necaxy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Drużyna Toluca zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna Necaxy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Toluca w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.