Monterrey - Tijuana 1-1 (1-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

W meczu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 1 marca, zespół Monterrey zremisował z Tijuaną 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-01 00:00 | Stadion: Estadio BBVA Bancomer | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
CF Monterrey
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
1
1
M. Meza 40'
M. Manotas 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Monterrey wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Christianowi Riverze z Tijuanej. Była to 33. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Monterrey otworzyli wynik. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Maximiliano Meza. W zdobyciu bramki pomógł Avilés Hurtado.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Monterrey.

W 56. minucie Eric Cantú zastąpił Carlosa Rodrígueza. Kibice Monterrey nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vincenta Janssena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Avilés Hurtado.

Chwilę później trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Fabián Castillo, a murawę opuścił Jordi Cortizo. Między 58. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Tijuanej: Victor Guzmán, Edgar López, Miguel Sansores, Christian Rivera, na ich miejsce weszli: Jaime Gómez, Mauro Manotas, Fidel Martinez, David Barbona. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dorlana Pabóna, Edsona Gutiérreza, Maximiliana Mezy zajęli: Nicolás Sánchez, Miguel Layun, Ake Loba. W 64. minucie kartkę dostał Gonzalo Jara z jedenastki gości.

Drużyna Tijuanej otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 89. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mauro Manotas.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Sebastián Vegas, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
66′ Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Cesar Jasib Montes
Victor Andrés Guzmán Olmedo58′
90′ Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Gonzalo Jara64′
Jesus Gallardo
Brayan Alexis Angulo León
56′ Eric David Cantú Guerrero
Jordi Cortizo de la Piedra58′
Arturo Alfonso González González
Esteban Andres Pavez Suazo
Claudio Matías Kranevitter
Christian Hernando Rivera Cuéllar33′ 76′
 40′ 85′ Maximiliano Eduardo Meza
Júnior Nazareno Sornoza Moreira
56′ Avilés Hurtado Herrera
Miguel Ángel Sansores Sánchez64′
66′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Edgar Iván López Rodríguez63′
Luis Alberto Cárdenas López
Josué Mathias Jiménez García
66′ Miguel Layun
Eduardo Santiago Tercero Méndez
Adrián Mora Barraza
David Matías Barbona76′
66′ Nicolás Gabriel Sánchez
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
56′ Vincent Janssen
Gerson Romario Vázquez Ogara
85′ Ake Arnaud Loba
Mauro Andrés Manotas Páez63′  89′
56′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Fidel Martinez64′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Tijuanej przyznał dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.