Monterrey - Pumas 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

1 sierpnia na Estadio BBVA w Guadalupe odbyło się spotkanie 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Pumasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Monterrey 2-0.

D. Vergara 2',53'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Pumasu wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w drugiej minucie spotkania, gdy Duván Vergara strzelił pierwszego gola.

W 33. minucie kartką został ukarany Alan Mozo, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Monterrey.

W 46. minucie kartkę dostał Gerardo Moreno z Pumasu.

W 53. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Duván Vergara z Monterrey. Bramka padła po podaniu Estebana Andrady.

W 58. minucie za Jerónima Rodrígueza wszedł Sebastián Saucedo. Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Monterrey: Vincent Janssen, Duván Vergara, Joel Campbell, Arturo González, na ich miejsce weszli: Ángel Zapata, José Alvarado, Neder Hernández, Claudio Kranevitter. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Higora, Rogéria, José Galinda zajęli: Gabriel Torres, Emanuel Montejano, Leonel López. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Gabrielowi Torresowi z zespołu gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Cristian Damián Battocchio
77′ Joel Campbell
José Rogerio de Oliveira Melo67′
 2′, 53′ 71′ Duván Andrés Vergara Hernández
Higor Matheus Meritão58′
77′ Arturo Alfonso González González
Jerónimo Rodríguez Guemes58′
Maximiliano Eduardo Meza
Erik Antonio Lira Méndez
65′ Vincent Janssen
Alek Álvarez Bermúdez
77′ Claudio Matías Kranevitter
Amaury García Moreno
Jaziel Ismael Martínez Huerta
Marco Antonio García Robledo
Michell Adalberto Rodríguez González
Leonel López González79′
65′ Ángel Eduardo Zapata Praga
Sebastián Saucedo Mondragón58′
71′ José Alfonso Alvarado Pérez
Emanuel Montejano Arroyo67′
77′ Neder Kaleth Hernández Medina
Gabriel Arturo Torres Tejada58′ 64′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Pumasu pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.