Mazatlan Futbol Club - Puebla Futbol Club 2-4 (0-2). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Liga MX, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Mazatlan FC przegrała z Pueblami 2-4 (0-2). Starcie odbyło się na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie.

W  meczu 1. kolejki  Liga MX, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Mazatlan FC przegrała  z Pueblami  2-4 (0-2). Starcie odbyło się na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań jedenastka Mazatlan FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Asystę zanotował Gaston Silva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puebli w ósmej minucie spotkania, gdy Israel Reyes strzelił pierwszego gola. W 11. minucie kartkę otrzymał Jordi Cortizo z drużyny Puebli.

Fernando Aristeguieta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puebli, zdobywając kolejną bramkę w 14. minucie meczu. W 27. minucie Oswaldo Alanis został zastąpiony przez Enrique Cedilla.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Vargasa z Mazatlan FC, a w 45. minucie Fernanda Aristeguietę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Eduard Bello.

W 56. minucie boisko opuścili piłkarze Puebli: Omar Fernandez, Martin Barragan, a na ich miejsce weszli Ivan Moreno, Jordi Cortizo.

Jedenastka Mazatlan FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Puebli, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie trzecią bramkę dla zawodników Puebli zdobył Martin Barragan.

Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mazatlan FC: Bryan Colula, Eduard Bello, Marco Fabian, Roberto Meraz, na ich miejsce weszli: Jorge Padilla, Edgar Barcenas, Gabriel Lopez, Miguel Sansores. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Aguilara, Fernanda Aristeguiety zajęli: Federico Mancuello, Amaury Escoto. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Nicolasowi Larcamonowi, piłkarzowi Puebli.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puebli w 77. minucie spotkania, gdy Amaury Escoto strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Gustavo Ferrareis.

W 82. minucie w zespole Puebli doszło do zmiany. Luis Garcia wszedł za Gustava Ferrareisa.

Piłkarze Mazatlan FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Gabriel Lopez. Bramka padła po podaniu Jeffersona Intriaga.

W 90. minucie kartką został ukarany Martin Barragan, zawodnik Puebli. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Mazatlan FC, a zawodnikom Puebli przyznał cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.