Mazatlan Futbol Club - Gallos Blancos de Queretaro Futbol Club 1-1 (0-0). Liga - 9. kolejka

W starciu 9. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 17 sierpnia, jedenastka Mazatlan FC zremisowała z Queretarem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie.

W  starciu 9. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 17 sierpnia, jedenastka Mazatlan FC zremisowała  z Queretarem  1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Mazatlan FC wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Pablo Barrera zastąpił Juana Romagnolego.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rodriga Lopeza z Queretara, a w 55. minucie Gonzala Sosę z drużyny przeciwnej. Trener Mazatlan FC postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Marca Fabiana i na pole gry wprowadził napastnika Edgara Barcenasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Między 60. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Queretara: Ariel Nahuelpan, Rodrigo Lopez, Kevin Balanta, Leonardo Sequeira, na ich miejsce weszli: Angel Sepulveda, Jorge Hernandez, Raul Torres, Ettson Calderon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonzala Sosy, Josue Colmana zajęli: Brian Rubio, Eduard Bello.

Bramkarz Mazatlan FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na sześć minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Raul Torres.

W 86. minucie kartkę dostał Raul Torres z zespołu Queretara.

Drużyna Queretara krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ jedenastka Mazatlan FC doprowadziła do remisu. Gola strzelił Oswaldo Alanis. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Mazatlan FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.