Mazatlan Futbol Club - Club Deportivo Guadalajara S.A. de C.V. 2-1 (0-0). Liga - 7. kolejka

6 sierpnia na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie odbyło się starcie 7. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlan FC i Guadalajary Chivas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mazatlan FC 2-1.

6 sierpnia  na Estadio de Mazatlan w Mazatlánie odbyło się starcie  7. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlan FC  i Guadalajary Chivas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mazatlan FC 2-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół Mazatlan FC wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mazatlan FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Pereza Bouqueta wszedł Carlos Cisneros. W tej samej minucie w drużynie Guadalajary Chivas doszło do zmiany. Roberto Alvarado wszedł za Pereza Bouqueta. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Emiliowi Sanchezowi z Mazatlan FC. W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Mazatlan FC: Josue Colman, Brian Rubio, a na ich miejsce weszli Marco Fabian, Gonzalo Sosa.

Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jose Gonzalez z drużyny Guadalajary Chivas i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 29. minucie. W 64. minucie w zespole Guadalajary Chivas doszło do zmiany. Pavel Perez wszedł za Luisa Olivasa.

Tymczasem to zawodnicy Mazatlan FC otworzyli wynik. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Emilio Sanchez.

W 72. minucie w drużynie Mazatlan FC doszło do zmiany. Roberto Meraz wszedł za Emilia Sancheza.

Zespół Guadalajary Chivas nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Angel Zaldivar.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mazatlan FC: Nicolasowi Vikonisowi w 80. i Carlosowi Vargasowi w 83. minucie. W 84. minucie w drużynie Guadalajary Chivas doszło do zmiany. Alan Torres wszedł za Angela Zaldivara. Trener Guadalajary Chivas postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fernanda Beltrana i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Brizuelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na pięć minut przed zakończeniem pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Brianowi Rubiowi i Jesusowi Orozcowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlan FC w 87. minucie spotkania, gdy Oswaldo Alanis zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Nicolas Benedetti.

Chwilę później trener Mazatlan FC postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Edgara Barcenasa wszedł Enrique Cedillo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Mazatlan FC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Mazatlan FC doszło do zmiany. Eduard Bello wszedł za Edgara Barcenasa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Mazatlan FC w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.