Mazatlán FC - Querétaro FC 3-0 (2-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

W spotkaniu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Mazatlán FC wygrał z Querétaro 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio de Mazatlán.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-27 04:30 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
N. Díaz 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fernando Aristeguieta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mazatlán FC , zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Walter Sandoval.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlán FC w 35. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo strzelił drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Luisa Mendozy.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hugo Magallanes osłabiając tym samym zespół Querétaro. W 45. minucie za José Gurrolę wszedł Erik Vera. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Mazatlán FC wyszła w zmienionym składzie, za Camila Sanvezza wszedł Israel Jiménez. Także zespół Querétaro wyszedł w zmienionym składzie, za Joe Gallardo wszedł Martín Rea. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 50. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fernandowi Aristeguiecie i José Doldánowi.

W 55. minucie sędzia wyrzucił z boiska Antonia Valencię z Querétaro. Chwilę później trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Gonzalo Montes, a murawę opuścił Ángel Sepúlveda. A kibice Mazatlán FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cándida Ramíreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Fernando Aristeguieta. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola.

W 70. minucie żółtą kartkę dostał Nicolás Díaz z Mazatlán FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlán FC w 80. minucie spotkania, gdy Nicolás Díaz zdobył trzecią bramkę. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Querétaro: Arturo Palma, Jefferson Montero, a na ich miejsce weszli Fernando Madrigal, Kevin Ramírez.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kevin Rafael Escamilla Moreno
 80′ 70′ Nicolás Andrés Díaz Huincales
Hugo Alejandro Magallanes Silveira39′
Efraín Velarde Calvillo
José Alexis Doldán Aquino50′
67′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Antonio Valencia55′
67′ Walter Gael Sandoval Contreras
José de Jesús Gurrola Castro45′
80′ Roberto Ismael Meraz Bernal
Kevin Federik Ramírez Dutra82′
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Fernando Madrigal González82′
 18′ 50′ 67′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Joe Gallardo Camacho46′
 35′ 46′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez59′
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Luis Carlos Villegas García
46′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Jorge Antonio Padilla Leal
Aristeo García Moreno
Salvador Rodríguez Morales
Martín Rea Zuccotti46′
67′ Daniel Guadalupe Amador Osuna
Erik Vera Franco45′
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Jefferson Montero82′
67′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Gonzalo Montes Calderini59′
Ulises Israel Cardona Carrillo
Arturo Adolfo Palma Cisneros82′
80′ Manuel Pérez Ruiz
Francisco da Costa Aragão
67′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Hugo Gabriel Silveira Pereira

Drużyna Mazatlán FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Querétaro obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.