Mazatlán FC - Pumas de la Universidad de Mexico 2-2 (1-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

19 września na Estadio de Mazatlán odbyło się starcie 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlán FC i Pumasu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-19 04:00 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
Rogério 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Pumasu wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie arbiter pokazał kartki Efraínowi Velardemu, Alfredowi Talaverze z drużyny gości.

W tym czasie to piłkarze Mazatlán FC otworzyli wynik. W 21. minucie Camilo Sanvezzo dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Nicolásowi Vikonisowi z Mazatlán FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mazatlán FC.

Drugą połowę zespół Pumasu rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Garcíę, Pabla Bennevenda weszli Leonel López, Rogério.

Drużyna Mazatlán FC długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Juan Dinenno. Przy strzeleniu gola asystował Favio Álvarez.

W 68. minucie Jorge Zárate został zmieniony przez Alfonsa Sáncheza. Chwilę później trener Mazatlán FC postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Camila Sanvezza wszedł Salvador Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. Michael Rangel wszedł za Ivána Morena.

Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Favia Álvareza i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Torresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Mazatlán FC: Daniel Amador, Sagir Arce, a na ich miejsce weszli Roberto Meraz, Giovanni Augusto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 84. minucie spotkania, gdy Rogério zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Alan Mozo.

W 87. minucie w jedenastce Pumasu doszło do zmiany. Cristian Battocchio wszedł za Washingtona Coroza.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Daniel Amador. Bramka padła po podaniu Salvadora Rodrígueza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Mazatlán FC
43′ Nicolás Vikonis Moreau
Favio Enrique Álvarez76′
73′ Iván Jared Moreno Füguemann
Marco Antonio García Robledo46′
83′ Roberto Ismael Meraz Bernal
Higor Matheus Meritão
68′ Jorge Alejandro Zárate Careaga
Alan Mozo Rodríguez
83′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Juan Ignacio Dinenno De Cara  56′
 21′ (k.) 73′ Camilo da Silva Sanvezzo
Washington Bryan Corozo Becerra87′
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Julio José González Vela-Alvizu
73′ Salvador Rodríguez Morales
Alek Álvarez Bermúdez
83′  90′ Daniel Guadalupe Amador Osuna
Cristian Damián Battocchio87′
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
José Ricardo Galindo Gutiérrez
83′ Sagir David Arce Chávez
Amaury García Moreno
Ulises Israel Cardona Carrillo
Erik Antonio Lira Méndez
73′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Leonel López González46′
Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Jerónimo Rodríguez Guemes
Walter Gael Sandoval Contreras
José Rogerio de Oliveira Melo46′  84′
68′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Gabriel Arturo Torres Tejada76′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Pumasu przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Pumasu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.