Mazatlán FC - FC Juárez 3-1 (2-0). Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX

W starciu 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 29 września, drużyna Mazatlán FC wygrała z FC Juárez 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Mazatlán.

11. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-29 02:00 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
Pedro Raul 77'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Juárez José García.

Między 23. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mazatlán FC i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlán FC w 36. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Iván Moreno.

Drugą połowę zespół FC Juárez rozpoczął w zmienionym składzie, za Paula Aguilara, Alberta Acostę weszli Pedro Raul, Jaime Gómez. Trener Mazatlán FC postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Amadora wszedł Nicolás Díaz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Mazatlán FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Mazatlán FC udało się strzelić gola i wygrać.

W 55. minucie Carlos Vargas zastąpił Gonzala Freitasa. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Fabiánowi Castillowi z drużyny gości. W 64. minucie Fabián Castillo został zmieniony przez Carlosa Rosela, a za José Esquivela wszedł na boisko Fernandinho, co miało wzmocnić jedenastkę FC Juárez. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Morena na Bryana Colulę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bryan Colula wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mazatlán FC, strzelając kolejnego gola w 69. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Nicolás Díaz.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 74 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie pierwszego gola dla zawodników FC Juárez strzelił Pedro Raul. Bramka padła po podaniu Fernandinha.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Mazatlán FC: Jesús Zavala, Michael Rangel, a na ich miejsce weszli Jorge Zárate, Brian Rubio. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC: Jesúsowi Zavali w 82. i Gonzalowi Freitasowi w 84. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Hugo Alfonso González Durán
24′ Jorge Antonio Padilla Leal
Paul Aguilar46′
55′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
José Juan García Manríquez 8′ (samob.)
Néstor Vicente Vidrio Serrano
Maximiliano Martín Olivera De Andrea29′
23′ 54′ Daniel Guadalupe Amador Osuna
Alberto Joshimar Acosta Alvarado46′
66′ Iván Jared Moreno Füguemann
Pol García Tena
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
80′ Jorge Alejandro Zárate Careaga
Ariel Matías García
 36′ Camilo da Silva Sanvezzo
José Joaquín Esquivel Martínez64′
Roberto Ismael Meraz Bernal
Fabián Andrés Castillo Sánchez63′ 64′
80′ Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Diego Alejandro Rolan Silva
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Carlos Felipe Rodríguez Rangel
66′  69′ Bryan Colula Alarcón
José Antonio Madueña López
54′ Nicolás Andrés Díaz Huincales
Adrián Mora Barraza
Salvador Rodríguez Morales
Jaime Gómez Valencia46′
55′ 84′ Gonzalo Gastón Freitas Silva
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
80′ 82′ Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Carlos Iván Rosel Bermont64′
Sagir David Arce Chávez
Francisco Contreras Báez
Ulises Israel Cardona Carrillo
Pedro Raul Garay da Silva46′  77′
80′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Fernando José Marques Maciel64′
Walter Gael Sandoval Contreras
Flavio Jesús Santos Carrillo

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Mazatlán FC. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Mazatlán FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.