Mazatlán FC - CSyD Atlas de Guadalajara 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W pojedynku 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 16 października, zespół Mazatlán FC zwyciężył z Atlasem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mazatlán.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-16 04:00 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Mario Humberto Vargas Mata
Mazatlán FC
CSyD Atlas de Guadalajara
1
0
Camilo Sanvezzo 7'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Reyesa, zawodnika gości.

Jedyną bramkę meczu dla Mazatlán FC zdobył z karnego Camilo Sanvezzo w siódmej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Luis Reyes z Atlasu po kwadransie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w szóstej minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlas: Hugonowi Nervowi w 35. i Aníbalowi Chali w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mazatlán FC.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC: Jorge Padilli w 54. i Brianowi Rubiowi w 58. minucie. W tej samej minucie za Daniela Amadora wszedł Giovanni Augusto.

W tej samej minucie w drużynie Mazatlán FC doszło do zmiany. Alfonso Sánchez wszedł za Briana Rubia. Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Aníbala Chalę i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Garnicę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. Michael Rangel wszedł za Camila Sanvezza.

W 80. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Gonzalowi Freitasowi z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie trener Mazatlán FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Ivána Morena wszedł Salvador Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Mazatlán FC utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Camilo Vargas
54′ Jorge Antonio Padilla Leal
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Carlos Alonso Vargas Tenorio
Hugo Martín Nervo35′
Néstor Vicente Vidrio Serrano
Jesús Alberto Angulo Uriarte
58′ Daniel Guadalupe Amador Osuna
Luis Ricardo Reyes Moreno6′ 17′
81′ Bryan Colula Alarcón
Aldo Paul Rocha González
Roberto Ismael Meraz Bernal
Ían Jairo Misael Torres Ramírez83′
80′ Iván Jared Moreno Füguemann
Aníbal Hernán Chalá Ayoví43′ 71′
 7′ (k.) 71′ Camilo da Silva Sanvezzo
Ángel Jeremy Márquez Castañeda83′
80′ Gonzalo Gastón Freitas Silva
Julio César Furch
58′ 58′ Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Julián Andrés Quiñones Quiñones90′
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
José Santiago Hernández García
80′ Salvador Rodríguez Morales
José Javier Abella Fanjul
58′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
81′ Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Brayton Josué Vázquez Vélez
Sagir David Arce Chávez
Gonzalo Maroni83′
Ulises Israel Cardona Carrillo
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
71′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Edgar Zaldivar Valverde
Walter Gael Sandoval Contreras
Bryan Eduardo Garnica Cortéz71′
58′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Christopher Brayan Trejo Morantes90′
José Manuel Ríos García
Franco Troyansky83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Atlasu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.