Mazatlán FC - Club Santos Laguna 0-0. Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

W meczu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 23 stycznia, jedenastka Mazatlán FC zremisowała z Santos Laguna 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio de Mazatlán.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-23 04:30 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Mazatlán FC
Club Santos Laguna
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Santos Laguna.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fernando Gorriarán z Santos Laguna. Była to 22. minuta spotkania.

W 44. minucie Rodrigo Millar został zastąpiony przez Waltera Sandovala. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Eduardo Aguirre, a murawę opuścił Jesús Isijara. Między 57. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mazatlán FC : Manuel Pérez, Lorenzo Reyes, Israel Jiménez, na ich miejsce weszli: Giovanni Augusto, Roberto Meraz, Néstor Vidrio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jesúsa Oceja, Jonathana Díaza zajęli: Ignacio Jeraldino, Carlos Orrantía.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC: Lorenzowi Reyesowi w 67. minucie i Robertowi Merazowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Carlos Acevedo López
82′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Fernando Gorriarán Fontes22′
44′ Rodrigo Javier Millar Carvajal
Jesús Antonio Isijara Rodríguez57′
Cándido Saúl Ramírez Montes
Juan Ferney Otero Tovar
63′ Manuel Pérez Ruiz
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
67′ 82′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Hugo Isaac Rodríguez De La O
82′ Néstor Vicente Vidrio Serrano
David Alfredo Andrade Gómez
Daniel Guadalupe Amador Osuna
Omar Antonio Campos Chagoya
82′ 90′ Roberto Ismael Meraz Bernal
Adrián Lozano Magallanes
63′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Eduardo Daniel Aguirre Lara57′
José Enrique Ortiz Cortes
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul57′
44′ Walter Gael Sandoval Contreras
Santiago René Muñóz Robles

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Mazatlán FC, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Santos Laguna w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.