Mazatlán FC - Club Necaxa 3-2 (2-1). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

9 stycznia na Estadio de Mazatlán odbyło się starcie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlán FC i Club Necaxa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mazatlán FC 3-2.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-09 04:30 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Víctor Alfonso Cáceres Hernández
A. Zendejas 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Club Necaxa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Mazatlán FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Aristeguieta. Sytuację bramkową stworzył Luis Mendoza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mazatlán FC w 31. minucie spotkania, gdy Carlos Vargas zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Martínowi Barragánowi z Club Necaxa. Była to 34. minuta spotkania.

Piłkarze Club Necaxa odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie bramkę kontaktową zdobył Juan Delgado.

W 62. minucie w drużynie Mazatlán FC doszło do zmiany. Walter Sandoval wszedł za Cándida Ramíreza.

Zespół Mazatlán FC niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Alejandro Zendejas. W 68. minucie Fernando Arce zastąpił Yerka Leivę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mazatlán FC w 71. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo strzelił z karnego trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Mazatlán FC doszło do zmiany. Lorenzo Reyes wszedł za Fernanda Aristeguietę. W następstwie utraty bramki trener Club Necaxa postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Alejandra Zendejasa i na pole gry wprowadził napastnika Kevina Mercadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Martín Barragán został zmieniony przez Daniela Lópeza, co miało wzmocnić jedenastkę Club Necaxa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Efraína Velardego na Néstora Vidria.

W 79. minucie kartką został ukarany Julio González, piłkarz gości. Chwilę później trener Mazatlán FC postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maria Osunę wszedł Jorge Padilla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Mazatlán FC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Maximiliano Salas, Alejandro Andrade, a na ich miejsce weszli Ian González, David Cabrera.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Yerko Leiva z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Julio César González Trinidad79′
 31′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
Mario Humberto De Luna Saucedo
Nicolás Andrés Díaz Huincales
Unai Bilbao Arteta
Luis Ángel Mendoza Escamilla
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
82′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Fernando David Arce Juárez68′
62′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Juan Antonio Delgado Baeza  43′
81′ Efraín Velarde Calvillo
David Cabrera Pujol82′
Rodrigo Javier Millar Carvajal
Alejandro Zendejas Saavedra  64′ 76′
 28′ 75′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Ian González Nieto82′
 71′ (k.) Camilo Da Silva Sanvezzo
Martín Barragán Negrete34′ 76′
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Rubén Darío Castellanos Garza
82′ Jorge Antonio Padilla Leal
Jairo Daniel González Fajardo
Luis Gabriel Rey Mejía
Carlos Alberto Guzmán Fonseca
81′ Néstor Vicente Vidrio Serrano
Raúl Martín Sandoval Zavala
Daniel Guadalupe Amador Osuna
Francisco Javier Acuña Víctor
Roberto Ismael Meraz Bernal
Alejandro Andrade Rivera82′
75′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Yerko Bastián Leiva Lazo68′ 85′
Ricardo Marín Sánchez
Daniel López Pinedo76′
Manuel Pérez Ruiz
Kevin Bryan Mercado Mina76′
62′ Walter Gael Sandoval Contreras
Maximiliano Nahuel Salas82′

Arbiter nie ukarał zawodników Mazatlán FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Club Necaxa w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.