Mazatlán FC - Club America 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX

20 marca na Estadio de Mazatlán odbyło się spotkanie 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlán FC i Clubu América. Starcie zakończyło się zwycięstwem Clubu América 1-0.

J. Ortiz 71' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Clubu América.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Israel Jiménez z jedenastki gospodarzy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Carlos Vargas z Mazatlán FC. Była to 49. minuta pojedynku. W 56. minucie Leonardo Suárez zastąpił Henry'ego Martína.

Chwilę później trener Mazatlán FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Fernando Aristeguieta, a murawę opuścił Camilo Sanvezzo. A kibice Clubu América nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Viñasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Roger Martínez.

W 71. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mazatlán FC José Ortiz. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mazatlán FC: Israel Jiménez, Michael Rangel, Cándido Ramírez, Lorenzo Reyes, na ich miejsce weszli: Walter Sandoval, Luis Mendoza, Ricardo Marín, Manuel Pérez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Sáncheza, Álvara Fidalga zajęli: Santiago Naveda, Antonio López.

Guillermo Ochoa
71′ (samob.) José Enrique Ortiz Cortes
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Néstor Vicente Vidrio Serrano
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Nicolás Andrés Díaz Huincales
Víctor Emanuel Aguilera
49′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
Luis Fernando Fuentes Vargas
40′ 73′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Richard Rafael Sánchez Guerrero79′
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Leonardo Gabriel Suárez56′
73′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Mauro Alberto Laínez Leyva
86′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Pedro Jesús Aquino Sánchez
73′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Álvaro Fidalgo Fernández79′
61′ Camilo da Silva Sanvezzo
Jordan Jesús Silva Díaz
73′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Antonio De Jesús López Amenábar79′
61′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Alan Medina Camacho
73′ Ricardo Marín Sánchez
Giovani dos Santos
86′ Manuel Pérez Ruiz
Henry Josué Martín Mex56′
73′ Walter Gael Sandoval Contreras
Federico Sebastián Viñas Barboza70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Mazatlán FC pokazał dwie żółte.

Jedenastka Mazatlán FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.