Mazatlán FC - Atlético San Luis 0-3 (0-2). Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX

13 lutego na Estadio de Mazatlán odbył się mecz 6. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlán FC i Atlético San Luis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético San Luis 3-0.

6. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-13 04:30 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
G. Berterame 62'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Mazatlán FC.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Israelowi Jiménezowi, piłkarzowi Mazatlán FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético San Luis w 16. minucie spotkania, gdy Nicolás Ibáñez strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nicolás Ibáñez z Atlético San Luis. W 42. minucie kartkę obejrzał Lorenzo Reyes z jedenastki gospodarzy.

Drugą połowę zespół Mazatlán FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Maria Osunę wszedł Giovanni Augusto.

Trzeba było trochę poczekać, aby Germán Berterame wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético San Luis, strzelając kolejnego gola w 62. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Damián Batallini.

W 71. minucie Juan Castro zastąpił Pabla Barrerę. W tej samej minucie trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jorge Sánchez, a murawę opuścił Damián Batallini. Między 73. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mazatlán FC i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Axel Wilfredo Werner73′
10′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Camilo Sebastián Mayada Mesa
José Enrique Ortiz Cortes
Rodrigo Javier Noya García
87′ Nicolás Andrés Díaz Huincales
Ramiro Gabriel González Hernández
83′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
Ricardo Chávez Soto
46′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Juan David Castro Ruiz71′
75′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Luis Felipe Gallegos Leiva84′
79′ Walter Gael Sandoval Contreras
Javier Güemez López
42′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Uziel Amin García Martínez
83′ 85′ Efraín Velarde Calvillo
Jesús Fernando Piñuelas Sandoval84′
Néstor Vicente Vidrio Serrano
Jhon Fredy Duque Arias
75′ Daniel Guadalupe Amador Osuna
Dionicio Manuel Escalante Moreno
Roberto Ismael Meraz Bernal
Pablo César López Martínez
46′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Jorge Alberto Sánchez López71′
Cándido Saúl Ramírez Montes
Pablo Edson Barrera Acosta71′
Manuel Pérez Ruiz
Lucas Giuliano Passerini
79′ Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Diego Iván Pineda Juárez

Przewaga drużyny Mazatlán FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Mazatlán FC, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Atlético San Luis w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.