Liga meksykańska - Liga MX: Club Santos Laguna - CF Pachuca 0-3 (0-1)

22 listopada na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santos Laguna a Pachucej. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pachucej 3-0, który wywalczyła awans.

Meksyk - Liga MX
2020-11-22 02:00 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
R. De La Rosa 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Santos Laguna wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartką został ukarany Roberto Nurse, zawodnik Pachucej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pachucej w 36. minucie spotkania, gdy Víctor Guzmán zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Erick Aguirre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pachucej.

Drużyna Santos Laguna ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik na 0-2 podwyższył Oscar Murillo.

W 57. minucie Roberto Nurse zastąpił Víctora Dávilę. W tej samej minucie trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Efraín Orona, a murawę opuścił Víctor Guzmán. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Miguelowi Herrerze z Pachucej. Była to 74. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 85. minucie spotkania, gdy Roberto De La Rosa zdobył trzecią bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Víctor Dávila.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Pachucej: Emmanuel García, Francisco Figueroa, a na ich miejsce weszli Édgar Pardo, Erick Sánchez. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Oscar Fabián Murillo Murillo  55′
68′ David Alfredo Andrade Gómez
Erick Germain Aguirre Tafolla
Fernando Gorriarán Fontes
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán  36′ 57′
80′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Erick Daniel Sánchez Ocegueda90′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Luis Gerardo Chávez Magallón
68′ Walter Gael Sandoval Contreras
Rodrigo Salinas Dorantes
68′ Adrián Lozano Magallanes
Francisco Antonio Figueroa Díaz90′
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Bryan Alonso González Olivan
68′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Efraín Orona Zavala57′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Cristian Souza España
Eduardo Daniel Aguirre Lara
Víctor Alejandro Dávila Zavala57′
80′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Roberto Carlos De La Rosa González76′  85′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Pachucej przyznał dwie żółte.

Zespół Santos Laguna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.