Liga meksykańska - Liga MX: Club Santos Laguna - CF Monterrey 1-1 (1-0)

2 grudnia na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna a Monterrey. Mecz zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 5-2, więc to ona wywalczyła awans.

V. Janssen 57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków drużyna Monterrey wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Brian Lozano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu Laguna , strzelając gola w 20. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Diego Valdés.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ericka Castilla z Santosu Laguna, a w 42. minucie Leonela Vangioniego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santosu Laguna.

Na drugą połowę drużyna Monterrey wyszła w zmienionym składzie, za Maximiliana Mezę wszedł Miguel Layun.

Piłkarze Monterrey w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Vincent Janssen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jesus Gallardo.

W 71. minucie za Dorlana Pabóna wszedł Rodolfo Pizarro. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Brian Lozano z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Santosu Laguna doszło do zmiany. Carlos Orrantía wszedł za José Abellę.

W 90. minucie sędzia ukarał kartką Gerarda Arteagę, piłkarza Santosu Laguna. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Marcelo Alberto Barovero
80′ José Javier Abella Fanjul
John Stefan Medina Ramírez
90′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Cesar Jasib Montes
Matheus Dória Macedo
Nicolás Gabriel Sánchez
33′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Leonel Ezequiel Vangioni42′
Fernando Gorriarán Fontes
Jesus Gallardo
 20′ 80′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Maximiliano Eduardo Meza46′
69′ Ulises Rivas Gilio
Luis Alberto Cárdenas López
80′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas71′
69′ Raúl Octavio Rivero Falero
Ángel Zaldívar Caviedes

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Monterrey przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Monterrey w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.