Liga meksykańska - Liga MX: Club Necaxa - Querétaro FC 3-0 (0-0)

28 listopada na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i Querétaro. Mecz zakończył się zwycięstwem Club Necaxa 3-0.

Meksyk - Liga MX
2019-11-28 04:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: D. Montaño
E. Herrera 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć jedenastka Club Necaxa wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fernando Meza z drużyny gospodarzy. Była to 34. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club Necaxa w 52. minucie spotkania, gdy Cristian Calderón strzelił pierwszego gola. Trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Fabián Castillo, a murawę opuścił Ayron Del Valle.

W tej samej minucie za Enrique Triveria wszedł Omar Arellano. W 66. minucie arbiter ukarał kartką Luisa Gallegosa, piłkarza gospodarzy. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Club Necaxa doszło do zmiany. Kevin Mercado wszedł za Juana Delgadę.

W 77. minucie w drużynie Querétaro doszło do zmiany. Cadete wszedł za Jaira Pereirę. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Claudiowi Baezie z Club Necaxa.

Jedenastka Querétaro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luis Gallegos.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na sześć minut przed zakończeniem starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cristianowi Calderónowi i Jesúsowi Escobozie. Kibice Club Necaxa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eduarda Herrerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mauro Quiroga. Posunięcie trenera było słuszne. Eduarda Herrerę zdobył kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 90. minucie w jedenastce Club Necaxa doszło do zmiany. Maximiliano Salas wszedł za Jesúsa Angula.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku nie dał szans obrony bramkarzowi Eduardo Herrera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Gil Esaul Alcalá Barba
 52′ 84′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
George Ulises Corral Ang
34′ Fernando Nicolás Meza
Jair Pereira Rodríguez77′
Rodrigo Javier Noya García
Luis Francisco Romo Barrón
Alexis Francisco Peña López
Jordan Steeven Sierra Flores
90′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Clifford Aboagye
80′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Jesús Alonso Escoboza Lugo84′
Ricardo Chávez Soto
Jeison Steven Lucumí Mina
74′ Juan Antonio Delgado Baeza
Enrique Luis Triverio59′
86′ Mauro Daniel Quiroga
Ake Arnaud Loba
 82′ 66′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Jordi Cortizo de la Piedra
86′  90′ Eduardo Herrera Aguirre
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
74′ Kevin Bryan Mercado Mina
Omar Arellano Riveron59′
90′ Maximiliano Nahuel Salas
Paolo Yrizar Martín del Campo

Zawodnicy Club Necaxa otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.