Liga meksykańska - Liga MX: Club León - CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León 0-0

27 maja w León de losie Aldamas odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León a Tigres. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Meksyk - Liga MX
2019-05-27 03:06 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: C. Ramos
Club León
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Club León wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 32. minucie Ángel Mena został zmieniony przez Jeana Menesesa.

A trener Tigres wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jesúsa Dueñasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Javier Aquino. W 62. minucie w drużynie Tigres doszło do zmiany. Enner Valencia wszedł za Eduarda Vargasa.

W 64. minucie żółtą kartką został ukarany Luis Quiñónes, piłkarz gości. W tej samej minucie trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vinicio Angulo, a murawę opuścił Ramiro González. Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 77. minucie w zespole Tigres doszło do zmiany. Carlos Salcedo wszedł za Rafaela Cariocę. Andrés Mosquera z Club León w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 88. minucie.

Nahuel Ignacio Guzmán81′
64′ Ramiro Gabriel González Hernández
Hugo Ayala Castro
88′ 90′ Andrés Felipe Mosquera Guardia
Rafael De Souza Pereira77′ 77′
71′ José Iván Rodríguez Rebollar
Guido Pizarro90′
Rubens Omar Óscar Sambueza
Andre-Pierre Gignac
32′ Ángel Israel Mena Delgado
Eduardo Santiago Tercero Méndez
64′ Vinicio César Angulo Pata
Jesús Alberto Dueñas Manzo46′
Juan José Calero Sierra
Lucas Manuel Zelarayán
32′ Jean David Meneses Villarroel
Juergen Damm
Iván Fernando Ochoa Chávez
Enner Valencia62′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Tigres wręczył cztery żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Tigres w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.