Liga meksykańska - Liga MX: CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León - Club America 2-4 (0-3)

2 grudnia na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres a Clubu América. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu América 4-2. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Tigres tylko 2-1, więc awans wywalczył zespół Clubu América.

Meksyk - Liga MX
2019-12-02 04:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: C. Ramos
E. Aguilera 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków drużyna Tigres wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Clubu América nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Viñas. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Richarda Sáncheza.

W 29. minucie za Hugona Ayalę wszedł Carlos Salcedo.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Clubu América, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 0-2 podwyższył Guido Rodríguez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paul Aguilar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 45. minucie spotkania, gdy Giovani dos Santos strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Henry Martín.

Drugą połowę drużyna Tigres rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jorge Torresa wszedł Luis Quiñónes. W 52. minucie kartkę dostał Víctor Aguilera z zespołu gości.

Piłkarze Tigres odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Javier Aquino. Asystę przy bramce zanotował Andre-Pierre Gignac.

W 58. minucie kartkę dostał Andre-Pierre Gignac, zawodnik gospodarzy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Alex Ibarra wszedł za Giovaniego dos Santosa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 71. minucie gola kontaktowego strzelił Andre-Pierre Gignac. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 79. minucie w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Roger Martínez wszedł za Henry'ego Martína.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu América w 80. minucie spotkania, gdy Víctor Aguilera zdobył z karnego czwartą bramkę. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Quiñónesa z Tigres, a w 87. minucie Andrésa Ibargüena z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Clubu América postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Fernando González, a murawę opuścił Andrés Ibargüen. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Guillermo Ochoa
29′ Hugo Ayala Castro
Paul Aguilar
Diego Reyes
Víctor Emanuel Aguilera  80′ (k.) 52′
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
46′ Jorge Torres Nilo
Bruno Amílcar Valdez Rojas
 57′ Javier Aquino
Giovani dos Santos  45′ 67′
 71′ 58′ Andre-Pierre Gignac
Andrés Felipe Ibargüen García87′ 88′
Miguel René Ortega Rodríguez
Óscar Francisco Jiménez Fabela
29′ Carlos Joel Salcedo
Alex Ibarra67′
46′ 83′ Luis Enrique Quiñónes
Nicolás Benedetti Roa
Eduardo Vargas
Roger Beyker Martínez Tobinson79′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Clubu América w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.