Liga meksykańska - Liga MX: CD Guadalajara - Club Necaxa 1-0 (0-0)

22 listopada na Estadio AKRON w Zapopan odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara a Club Necaxa. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CD Guadalajara 1-0, który wywalczyła awans.

Meksyk - Liga MX
2020-11-22 04:10 | Stadion: Estadio AKRON | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
CD Guadalajara
Club Necaxa
1
0
J. Angulo 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna CD Guadalajara wygrała aż 11 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jesús Molina z CD Guadalajara. Była to 20. minuta starcia.

Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Salas, a murawę opuścił Alejandro Zendejas. Na drugą połowę zespół Club Necaxa wyszedł w zmienionym składzie, za Jaira Pereirę wszedł Mario De Luna.

Wysiłki podejmowane przez drużynę CD Guadalajara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Jesús Angulo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 57. minucie Ian González zastąpił Jhoao Rodrígueza. Między 60. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Club Necaxa. W 73. minucie David Cabrera został zmieniony przez Fernanda Arce'a, a za Claudia Baezę wszedł na boisko Yerko Leiva, co miało wzmocnić jedenastkę Club Necaxa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela Zaldívara na Alana Torresa.

Niedługo później trener CD Guadalajara postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jesúsa Molinę wszedł Antonio Briseño, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce CD Guadalajara utrzymać prowadzenie. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yerka Leivę z Club Necaxa, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Raúla Gudiña z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Cristian Calderón, Ronaldo Cisneros, a na ich miejsce weszli Fernando Beltrán, Uriel Antuna.

Club Necaxa
90′ Raúl Manolo Gudiño Vega
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
20′ 84′ Jesús Antonio Molina Granados
David Cabrera Pujol73′
Isaac Brizuela
Juan Antonio Delgado Baeza
 54′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Claudio Andrés Baeza Baeza68′ 73′
90′ Fernando Beltrán Cruz
Alejandro Zendejas Saavedra46′
82′ Ángel Zaldívar Caviedes
Ian González Nieto57′
90′ Uriel Antuna
Lucas Giuliano Passerini83′
José Antonio Rodríguez Romero
Rubén Darío Castellanos Garza
84′ Antonio Briseño Vázquez
Mario Humberto De Luna Saucedo46′
90′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Fernando David Arce Juárez73′
82′ Alan Eduardo Torres Villanueva
Ricardo Chávez Soto
Adrián Eduardo Villalobos Orozco
Yerko Bastián Leiva Lazo73′ 85′
90′ Ronaldo Cisneros Morell
Jhoao Leandro Rodríguez González57′ 60′
Oribe Peralta
Maximiliano Nahuel Salas46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze CD Guadalajara otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Club Necaxa w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.