Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX: Puebla FC - Club America 2-3 (2-0)

9 września na Estadio Cuauhtémoc odbył się mecz 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Clubu América. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Clubu América 3-2.

F. Viñas 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Clubu América wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puebli w 17. minucie spotkania, gdy Amaury Escoto zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Israel Reyes.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Danielowi Arreoli z drużyny gospodarzy. Była to 26. minuta pojedynku.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Puebli, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Bernardo Cuesta. Przy zdobyciu bramki pomagał Osvaldo Martinez.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Leonardo Suárez wszedł za Antonia Lópeza. W 41. minucie Francisco Córdova został zastąpiony przez Nicolása Benedettiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Víctor Aguilera.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ jedenastka Clubu América doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Henry Martín. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Richard Sánchez.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 65. minucie wynik ustalił Federico Viñas.

Między 79. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Puebli: Daniel Arreola, Israel Reyes, na ich miejsce weszli: Néstor Vidrio, Daniel Aguilar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Sáncheza, Henry'ego Martína zajęli: Santiago Cáseres, Giovani dos Santos. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Guillermo Ochoa
26′ 79′ Daniel Arreola
Víctor Emanuel Aguilera  52′ (k.)
Emanuel Gularte Méndez
Luis Fernando Fuentes Vargas
Maximiliano Perg Schneider
Ramón Juárez Del Castillo
 17′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
65′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Francisco Sebastián Córdova Reyes41′
Pablo González Díaz
Fernando Rubén González Pineda
59′ Osvaldo David Martinez Arce
Antonio De Jesús López Amenábar41′
Salvador Reyes Chávez
Richard Rafael Sánchez Guerrero87′
79′ Israel Reyes Romero
Federico Sebastián Viñas Barboza  65′
 30′ 60′ Bernardo Nicolás Cuesta
Henry Josué Martín Mex  56′ 90′
Juan Pablo Ramón Gómez Castillo
Óscar Francisco Jiménez Fabela
65′ Brayan Alexis Angulo León
Paul Aguilar
79′ Néstor Vicente Vidrio Serrano
Luis Ricardo Reyes Moreno
Alan Jesús Acosta Montañez
Santiago Cáseres87′
79′ Daniel Aguilar Muñoz
Leonardo Gabriel Suárez41′
60′ Omar Andrés Fernández Frasica
Nicolás Benedetti Roa41′
59′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Giovani dos Santos90′
Diego Zago Gavito
Roger Beyker Martínez Tobinson
Eduardo Herrera Aguirre
Alfonso Emilio Sánchez Castillo

Drużyna Clubu América była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Puebli przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Clubu América wymieniła czterech zawodników.