Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Tijuana - Puebla 0-1 (0-0)

29 lutego na Estadio Caliente odbyło się starcie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Puebli. Mecz zakończył się zwycięstwem Puebli 1-0.

A. Tabó 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Tijuany wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jesús Eduardo Zavala Castañedę z Puebli, a w 36. minucie Leandra Gonzáleza z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Tijuany wyszła w zmienionym składzie, za Camila Sanvezza wszedł Edwin Cardona. Także w drużynie Puebli w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ángela Zaldívara wszedł Diego Abella.

Jedyną bramkę meczu zdobył Christian Tabó dla zespołu Puebli. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Salvador Reyes.

W następstwie utraty bramki trener Tijuany postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Kevina Balantę i na pole gry wprowadził napastnika Ericka Torresa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alan Jesús Acosta Montañeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Osvaldo Martinez. W 80. minucie Christian Tabó zastąpił Alejandra Chumacera.

W 82. minucie w drużynie Tijuany doszło do zmiany. Ángel Sepúlveda wszedł za Bryana Angula. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Miguel Barbieri osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Nicolás Vikonis Mureau
84′ Miguel Ángel Barbieri
Daniel Arreola
Aldo Jafid Cruz Sánchez
Maximiliano Perg Schneider
36′ Leandro Martín González Pírez
Christian Alejandro Tabó Hornos  57′ 80′
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Omar Andrés Fernández Frasica
67′ Kevin Alexander Balanta Lucumí
Pablo González Díaz
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Osvaldo David Martinez Arce72′
José Ignacio Rivero Segade
Salvador Reyes Chávez
46′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Javier Alván Salas Salazar
82′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Alan Jesús Acosta Montañez72′
46′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Maximiliano Javier Araújo Vilches
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte80′
82′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Diego Abella Calleja46′
67′ Erick Estéfano Torres Padilla
Cristian Matías Menéndez

Przewaga drużyny Tijuany w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Tijuany, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.