Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Tigres - Club León 1-1 (0-1)

W meczu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 1 września, zespół Tigres zremisował z Club León 1-1 (0-1).

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-09-01 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: C. Ramos
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Club León
1
1
E. Vargas 65'
L. Montes 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Club León nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Montes. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jean Meneses.

W pierwszej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

Drugą połowę zespół Tigres rozpoczął w zmienionym składzie, za Ennera Valencię wszedł Eduardo Vargas. W 52. minucie sędzia ukarał kartką Pedro Aquina, piłkarza Club León.

Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Javiera Aquina i na pole gry wprowadził napastnika Juergena Damma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 65. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Eduarda Vargasa. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Fernando Navarro z jedenastki gości.

Chwilę później trener Club León postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Aquina. Na boisko wszedł José Rodríguez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Jeana Menesesa wszedł Ismael Sosa. W 80. minucie Ángel Mena został zmieniony przez José Godíneza, co miało wzmocnić drużynę Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Quiñónesa na Lucasa Zelarayána.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafaela Cariocę z Tigres, a w 87. minucie Williama Tesilla z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

William José Tesillo Gutiérrez87′
59′ Javier Aquino
Pedro Jesús Aquino Sánchez52′ 71′
81′ Rafael De Souza Pereira
José Juan Macías Guzmán
82′ Luis Enrique Quiñónes
Ángel Israel Mena Delgado80′
45′ (k.) 46′ Enner Valencia
José Iván Rodríguez Rebollar71′
82′ Lucas Manuel Zelarayán
Jown Anderson Cardona Agudelo
59′ Juergen Damm
José de Jesús Godínez Navarro80′
46′  65′ 65′ (k.) Eduardo Vargas
Ismael Sosa71′

Jedenastka Tigres zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tigres, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.