Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Querétaro FC - Deportivo Toluca FC 4-1 (2-0)

4 września na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbyło się spotkanie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Toluca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Querétaro 4-1.

J. Güemez 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Toluca wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Querétaro w 13. minucie spotkania, gdy Fernando Madrigal strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Omar Islas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Gastón Sauro z jedenastki gości. Była to 18. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Querétaro w 20. minucie spotkania, gdy Hugo Silveira zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 35. minucie Antonio Ríos został zmieniony przez Michaela Estradę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Toluca Luis García. W 56. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kevin Castañeda, Pablo López, a na ich miejsce weszli William da Silva, Alan Medina.

W 58. minucie kartką został ukarany Brandon Sartiaguin, zawodnik gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy trafił Ángel Sepúlveda. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Omara Islasa.

Między 70. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Querétaro: Ángel Sepúlveda, Omar Islas, na ich miejsce weszli: Sebastián Sosa, Jonathan Betancourt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Enrique Triveria, Diego Gonzáleza zajęli: Alexis Canelo, Carlos Cisneros.

Niedługo później Javier Güemez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, zdobywając bramkę w 77. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos Cisneros.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martína Reę z Querétaro, a w 86. minucie Carlosa Cisnerosa z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Gil Esaul Alcalá Barba
Luis Manuel García Palomera 51′ (samob.)
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy58′
Alfonso Luna Islas
Gastón Sauro18′
82′ Martín Rea Zuccotti
William Fernando da Silva56′
Erik Vera Franco
Diego González Hernández70′
 13′ Fernando Madrigal González
Javier Güemez López  77′
90′ Gonzalo Montes Calderini
Raúl López Gómez
 20′ (k.) Hugo Gabriel Silveira Pereira
Alan Medina Camacho56′
 69′ 70′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Antonio Ríos Martínez35′
75′ Omar Islas Hernández
Rubens Omar Óscar Sambueza
89′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Alexis Pedro Canelo70′
75′ Jonathan Enrique Betancourt Mina
Kevin Castañeda Vargas56′
90′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Alan Omar Rodríguez Ortíz
Omar Arellano Riveron
Diego Abella Calleja
Francisco da Costa Aragão
Carlos Ernesto Cisneros Barajas70′ 86′
89′ Julio César Nava García
Michael Steveen Estrada Martínez35′
70′ Sebastián Sosa Sánchez
Pablo Nicolás López De León56′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Querétaro, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół Querétaro w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka Toluca rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Juárez. Tego samego dnia CD Guadalajara będzie przeciwnikiem drużyny Querétaro w meczu, który odbędzie się w Zapopan.