Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Pumas - Toluca 2-1 (0-0)

W spotkaniu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Pumasu wygrała z Toluca 2-1 (0-0).

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-09-01 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: F. Hernández
E. Gigliotti 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Toluca wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Pumasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Cabrerę wszedł Bryan Mendoza. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Juanowi Vigónowi, piłkarzowi Pumasu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Pumasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos González. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Juan Vigón.

W 65. minucie Federico Mancuello zastąpił Alexisa Canela. W tej samej minucie w jedenastce Toluca doszło do zmiany. Richard Ruíz wszedł za Diego. Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Williama da Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Giovannego Leóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Hernándeza z Toluca, a w 82. minucie Jeisona Angulę z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Kevin Escamilla wszedł za Pabla Barrerę. Niedługo później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Juan Iturbe, a murawę opuścił Juan Vigón.

W 89. minucie kartkę dostał Carlos González z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku gola wyrównującego strzelił Emmanuel Gigliotti. Asystę zaliczył Luis Hernández.

Drużyna Pumasu nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Minutę później wynik ustalił Bryan Mendoza. Asystę przy bramce zaliczył Víctor Malcorra.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Alfredo Talavera
82′ Jeison Andrés Angulo Trujillo
Federico Andrés Mancuello65′
46′ David Cabrera Pujol
William Fernando da Silva71′
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Luis Donaldo Hernández González75′
48′ 87′ Juan Pablo Vigón Cham
Diego Rigonato Rodrigues65′
75′ Pablo Edson Barrera Acosta
Antonio Ríos Martínez
 56′ 89′ Carlos Gabriel González Espínola
Alexis Pedro Canelo65′
75′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Kevin Castañeda Vargas
46′  90′ Bryan Mendoza Cruz
Richard Ruíz Toledo65′
87′ Juan Manuel Iturbe
Ricardo Javier Cruz González
Felipe Andrés Mora Aliaga
Giovanny De Jesús León Salazar71′

Jedenastka Pumasu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Piłkarze Pumasu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.