Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Pumas de la Universidad de Mexico - Puebla FC 4-1 (2-1)

W starciu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 6 września, zespół Pumasu zwyciężył z Pueblami 4-1 (2-1). Mecz odbył się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-06 00:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: F. Hernández
S. Reyes 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Pumasu wygrała aż 15 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Salvador Reyes. Asystę zanotował Omar Fernández.

Drużyna Pumasu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie Favio Álvarez wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Carlos González.

Szybko po stracie bramki zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W 36. minucie Carlos González dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Drugą połowę jedenastka Pumasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jesúsa Rivasa wszedł Alan Mozo. Także drużyna Puebli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alejandra Chumacera wszedł Christian Tabó. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Pumas: Juanowi Iturbemu w 48. i Nicolásowi Freiremu w 56. minucie.

W tej samej minucie Israel Reyes zastąpił Alan Jesús Acosta Montañeza. Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Amaury'ego Escoto i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Herrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. W 57. minucie sędzia ukarał kartką Daniela Arreolę, zawodnika Puebli.

Zespół Puebli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Johan Vásquez.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Manuel Mayorga z drużyny gospodarzy.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik ustalił Juan Dinenno. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Juan Iturbe.

Między 66. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Pumasu: Juan Iturbe, Juan Dinenno, Carlos Gutiérrez, Favio Álvarez, na ich miejsce weszli: Facundo Waller, Leonel López, Brian Figueroa, Bryan Mendoza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvadora Reyesa, Omara Fernándeza zajęli: Emanuel Gularte, Osvaldo Martinez. W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Emanuel Gularte, zawodnik gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jesús Iván Rodríguez Trujillo
56′ Nicolás Omar Freire
Brayan Alexis Angulo León
61′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Daniel Arreola57′
46′ Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
Maximiliano Perg Schneider
 58′ Johan Felipe Vásquez Ibarra
Amaury Gabriel Escoto Ruiz56′
78′ Carlos Gutiérrez Estefa
Omar Andrés Fernández Frasica70′
Erik Antonio Lira Méndez
Daniel Aguilar Muñoz
 36′ (k.) Carlos Gabriel González Espínola
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte46′
 63′ 66′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Pablo González Díaz
 32′ 78′ Favio Enrique Álvarez
Salvador Reyes Chávez  10′ 70′
48′ 66′ Juan Manuel Iturbe
Israel Reyes Romero56′
Julio José González Vela-Alvizu
Martín Gerardo Lagunes Contreras
46′ Alan Mozo Rodríguez
Emanuel Gularte Méndez70′ 89′
Luis Fernando Quintana Vega
Alan Jesús Acosta Montañez56′
78′ Brian Eduardo Figueroa Flores
Maximiliano Javier Araújo Vilches
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Daniel Jared Hernández Osorio
66′ Leonel López González
Osvaldo David Martinez Arce70′
78′ Bryan Mendoza Cruz
Christian Alejandro Tabó Hornos46′
Gerardo Moreno Cruz
Bernardo Nicolás Cuesta
Juan Pablo Vigón Cham
Eduardo Herrera Aguirre56′
66′ Facundo Federico Waller Martiarena

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Puebli przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.