Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - CD Guadalajara 1-1 (1-1)

1 września w Meksyku odbył się mecz 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i CD Guadalajara. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Ponce 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka CD Guadalajara wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter wręczył kartkę Víctorowi Yotúnowi z Cruz Azul.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Jonathan Rodríguez dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zanotował Orbelín Pineda.

W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Van Rankina z CD Guadalajara, a w 18. minucie Pabla Aguilara z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół CD Guadalajara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miguel Ponce.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Antonio Briseño, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Orbelín Pineda zastąpił Elíasa Hernándeza. W tej samej minucie Bryan Angulo został zmieniony przez Santiago Giméneza, co miało wzmocnić jedenastkę Cruz Azul. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ernesta Vegę na Waltera Sandovala w 67. minucie oraz Dietera Villalpandę na Fernanda Beltrána w tej samej minucie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Guadalajara: Walterowi Sandovalowi w 76. i Gilbertowi Sepúlvedzie w 82. minucie. W tej samej minucie trener Cruz Azul postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Alvarada. Na boisko wszedł Josué Domínguez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. César Huerta wszedł za Isaaca Brizuelę.

Raúl Manolo Gudiño Vega
18′ Pablo César Aguilar Benítez
Dieter Daniel Villalpando Pérez80′
60′ Orbelín Pineda Alvarado
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
82′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Jesús Antonio Molina Granados
3′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Isaac Brizuela84′
60′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Alan Pulido
 11′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Ernesto Alexis Vega Rojas67′
Guillermo Allison Revuelta
José Antonio Rodríguez Romero
Rafael Baca Miranda
Oswaldo Alanís Pantoja
82′ Josué Misael Domínguez González
Fernando Beltrán Cruz80′
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
César Saúl Huerta Valera84′
60′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Oribe Peralta
Edgar Antonio Méndez Ortega
Walter Gael Sandoval Contreras67′ 76′
60′ Santiago Tomás Giménez
Jesús Enrique Sánchez García

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CD Guadalajara pokazał cztery.