Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Tijuana 3-2 (1-2)

W starciu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 1 września, jedenastka Club Necaxa wygrała z Tijuaną 3-2 (1-2).

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-09-01 00:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: J. Pérez Durán
I. Rivero 29'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Club Necaxa wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Ventura Alvarado. Asystę zanotował Fernando Meza.

Piłkarze Tijuany nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie Vladimir Loroña wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył José Rivero.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się José Rivero. Asystę przy golu zaliczył Aldo Cruz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vladimir Loroña z Tijuany. Była to 45. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy Club Necaxa nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Maximiliano Salas. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie sędzia wręczył kartkę Claudiowi Baezie z drużyny gospodarzy. W 65. minucie Luis Gallegos został zmieniony przez Ricarda Cháveza. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Tijuany doszło do zmiany. Ariel Nahuelpán wszedł za Camila Sanvezza.

Po chwili trener Tijuany postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ángel Sepúlveda, a murawę opuścił César Falletti. W 75. minucie kartką został ukarany Ventura Alvarado, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 78. minucie spotkania, gdy Mauro Quiroga strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Cristian Calderón.

W 79. minucie Maximiliano Salas został zmieniony przez Eduarda Herrerę, a za Cristiana Calderóna wszedł na boisko Jairo González, co miało wzmocnić jedenastkę Club Necaxa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Rivera na Maura Laíneza. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Hugonowi Gonzálezowi z Club Necaxa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Club Necaxa
83′ Hugo Alfonso González Durán
Manuel Gibran Lajud Bojalil
 6′ 75′ Ventura Alvarado Aispuro
Diego Luis Braghieri
89′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Kevin Alexander Balanta Lucumí
60′ Claudio Andrés Baeza Baeza
César Alejandro Falletti dos Santos74′
 53′ 79′ Maximiliano Nahuel Salas
Leonel Ariel Miranda
 78′ Mauro Daniel Quiroga
José Ignacio Rivero Segade  29′ 81′
Juan Antonio Delgado Baeza
Camilo Da Silva Sanvezzo68′
65′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Miler Alejandro Bolaños Reascos
Yosgart Ernesto Gutiérrez Serna
Luis Ernesto Michel Vergara
89′ Jairo Daniel González Fajardo
Jordan Jesús Silva Díaz
65′ Ricardo Chávez Soto
Fernando David Arce Juárez
Luis Ernesto Pérez Martínez
Mauro Alberto Laínez Leyva81′
Daniel Álvarez López
Ariel Gerardo Nahuelpán Osten68′
79′ Eduardo Herrera Aguirre
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez74′
Kevin Bryan Mercado Mina
Erick Estéfano Torres Padilla

Drużyna Club Necaxa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki zespołu Tijuany.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Club Necaxa, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.