Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Club León 0-2 (0-1)

W starciu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 5 września, zespół Club Necaxa przegrał z Club León 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-05 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: L. Santander
Club Necaxa
Club León
0
2
Á. Mena 41',51'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań drużyna Club Necaxa wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Club Necaxa: Claudiowi Baezie w 8. i José Cobiánowi w 33. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 41. minucie spotkania, gdy Ángel Mena strzelił z karnego pierwszego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Unaiemu Bilbao z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Juliowi Gonzálezowi z Club Necaxa. Była to 51. minuta starcia.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ángel Mena z Club León. W 64. minucie w zespole Club Necaxa doszło do zmiany. Alejandro Zendejas wszedł za José Cobiána.

W tej samej minucie trener Club Necaxa postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Juana Delgadę. Na boisko wszedł Maximiliano Salas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Nicolás Sosa został zmieniony przez Joela Campbella. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Martín Barragán wszedł za Iana Gonzáleza.

W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Claudio Baeza z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w ósmej minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Rodolfo Cota Robles
44′ Unai Bilbao Arteta
Fernando Navarro
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
William José Tesillo Gutiérrez
51′ Julio César González Trinidad
Pedro Jesús Aquino Sánchez
8′ 77′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Jaine Stiven Barreiro Solis
David Cabrera Pujol
Luis Arturo Montes Jiménez
Ricardo Chávez Soto
Yairo Yesid Moreno Berrío
33′ 64′ José Antonio Cobián Ruíz
Nicolás Sosa Sánchez66′
Lucas Giuliano Passerini
Emmanuel Gigliotti
64′ Juan Antonio Delgado Baeza
Ángel Israel Mena Delgado  41′ (k.), 51′ (k.) 80′
76′ Ian González Nieto
José Iván Rodríguez Rebollar79′
64′ Alejandro Zendejas Saavedra
Jesse Zamudio García
76′ Martín Barragán Negrete
Joel Campbell66′
Oscar Manuel Millán Garduño
Armando León Reséndez
64′ Maximiliano Nahuel Salas

Zespół Club León był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Club León żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.