Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Club America - Mazatlán FC 3-1 (0-0)

W meczu 8. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 3 września, jedenastka Clubu América zwyciężyła z Mazatlán FC 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

Camilo Sanvezzo 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Mazatlán FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Clubu América była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC: José Ortizowi w 32. i Aldowi Rosze w 43. minucie.

Drugą połowę drużyna Clubu América rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francisca Córdovę wszedł Nicolás Benedetti.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu América w 47. minucie spotkania, gdy Henry Martín strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Jorge Sánchez.

W 54. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Mazatlán FC Aldo Rocha.

Prawie natychmiast Richard Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu América, strzelając kolejnego gola w 57. minucie starcia. W 58. minucie za Luisa Mendozę wszedł Camilo Sanvezzo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nicolásowi Benedettiemu z drużyny gospodarzy. Była to 59. minuta pojedynku. Po chwili trener Mazatlán FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Millara. Na boisko wszedł Mario Osuna, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy Mazatlán FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola pocieszenia strzelił Camilo Sanvezzo. Asystę zaliczył César Huerta.

W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jorge Valdivia, Fernando Aristeguieta, a na ich miejsce weszli César Huerta, Miguel Sansores. Po chwili trener Clubu América postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Federica Viñasa wszedł Luis Reyes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Santiago Cáseres wszedł za Richarda Sáncheza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

César Saúl Huerta Valera76′
46′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Rodrigo Javier Millar Carvajal64′
65′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
José Enrique Ortiz Cortes32′
Fernando Rubén González Pineda
Aldo Paul Rocha González 54′ (samob.) 43′
 57′ 84′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
84′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Miguel Ángel Sansores Sánchez76′
 47′ 71′ Henry Josué Martín Mex
Luis Ángel Mendoza Escamilla58′
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Carlos Sebastián Sosa Silva
Paul Aguilar
Israel Sabdi Jiménez Nañez
84′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Roberto Ismael Meraz Bernal
84′ Santiago Cáseres
Iván Jared Moreno Füguemann
65′ Antonio De Jesús López Amenábar
Mario Humberto Osuna Pereznuñez64′
Leonardo Gabriel Suárez
Cándido Saúl Ramírez Montes
46′ 59′ Nicolás Benedetti Roa
Jorge Luís Valdivia Toro76′
Sergio Ismael Díaz Velázquez
Fernando Luis Aristeguieta de Luca76′
Giovani dos Santos
Camilo Da Silva Sanvezzo58′  72′
71′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Manuel Pérez Ruiz

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Clubu América w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Clubu América zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Puebla FC. Natomiast 10 września Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente zagra z drużyną Mazatlán FC na jej terenie.