Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Club America - Club Necaxa 0-3 (0-2)

1 marca na Estadio Azteca w Meksyku odbył się mecz 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Club Necaxa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Club Necaxa 3-0.

J. Delgado 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Clubu América wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszej połowie drużyna Clubu América została osłabiona. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bruno Valdez osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club Necaxa w 22. minucie spotkania, gdy Mauro Quiroga zdobył pierwszą bramkę. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jairo González.

W 27. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mauro Quiroga z Club Necaxa. Asystę zaliczył Maximiliano Salas.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Clubu América wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Ibargüena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Roman Martínez. W 55. minucie sędzia wyrzucił z boiska Santiago Cáseresa z Clubu América.

W 59. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Federicowi Viñasowi, zawodnikowi gospodarzy. W 60. minucie Federico Viñas został zastąpiony przez Fernanda Gonzáleza. W 65. minucie żółtą kartkę obejrzał Daniel Álvarez z drużyny gości.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Clubu América doszło do zmiany. Leonardo Suárez wszedł za Jesúsa Escobozę. Chwilę później trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Kevin Mercado, a murawę opuścił Daniel Álvarez.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Delgado. Asystę przy bramce zaliczył Ricardo Chávez.

W samej końcówce spotkania w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Diego Chávez wszedł za Maximiliana Salasa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Claudio Andrés Baeza Baeza
16′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Ricardo Chávez Soto
55′ Santiago Cáseres
Jair Omar Cortés Álvarez
71′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Mauro Daniel Quiroga  22′, 27′
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Daniel Álvarez López65′ 75′
59′ 60′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Juan Antonio Delgado Baeza  86′
46′ Roman Arturo Martínez Canales
Rodrigo Javier Noya García
60′ Fernando Rubén González Pineda
Fernando David Arce Juárez
Antonio De Jesús López Amenábar
Yerko Bastián Leiva Lazo
71′ Leonardo Gabriel Suárez
Luis Guillermo Madrigal Gutiérrez
46′ Andrés Felipe Ibargüen García
Kevin Bryan Mercado Mina75′

Wyjątkowa nieporadność napastników Clubu América była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Club Necaxa pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Club Necaxa w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.