Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: CF Pachuca - Atlético San Luis 3-1 (2-0)

4 września na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbyło się spotkanie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Atlético San Luis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pachucej 3-1.

R. González 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Atlético San Luis wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Pachucej otworzyli wynik. W 18. minucie z karnego bramkę zdobył Víctor Dávila.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Erickowi Aguirremu z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta meczu.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Pachucej, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 32. minucie Víctor Dávila. Sytuację bramkową stworzył Édgar Pardo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Pachucej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ericka Aguirrego wszedł Kevin Álvarez. Po godzinie gry w drużynie Atlético San Luis doszło do zmiany. Cadete wszedł za Venturę Alvarado.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 62. minucie spotkania, gdy Víctor Dávila strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystował Erick Sánchez.

W 64. minucie za Leonarda Ramosa wszedł Roberto Nurse.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 90 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Ramiro González. Asystę przy golu zaliczył Pablo Barrera.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jorge Hernándeza z Pachucej, a w 84. minucie Matíasa Catalána z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Axel Wilfredo Werner
30′ 46′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Ventura Alvarado Aispuro61′
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Matías Ezequiel Catalán84′
71′ Oscar Fabián Murillo Murillo
Ramiro Gabriel González Hernández  80′
Rodrigo Salinas Dorantes
Luis Fernando León Bermeo
65′ Édgar Felipe Pardo Castro
Camilo Sebastián Mayada Mesa
69′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Jorge Alberto Sánchez López
83′ Jorge Daniel Hernández Govea
Mauro Daniel Quiroga
 18′ (k.), 32′, 62′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Pablo Edson Barrera Acosta
64′ Leonardo Javier Ramos
Germán Berterame
Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Nicolás Alejandro Ibáñez
Carlos Agustín Moreno Luna
Carlos Felipe Rodríguez Rangel
46′ Kevin Nahin Álvarez Campos
Uziel Amin García Martínez
71′ Miguel Ángel Herrera Equihua
Enrique López Fernández61′
69′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Brandon Enrique Abundis Bolaños
65′ Romario Andrés Ibarra Mina
Juan David Castro Ruiz
64′ Roberto Antonio Nurse Anguiano
Diego Iván Pineda Juárez
Ismael Sosa

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Pachucej, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka Pachucej w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.