Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: CF Pachuca - Atlético San Luis 0-2 (0-0)

1 września w Pachucej de Soto odbyło się starcie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Atlético San Luis. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético San Luis 2-0.

D. Valdez 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery spotkania jedenastka Pachucej wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Atlético San Luis postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Dionicia Escalantego i na pole gry wprowadził napastnika Juana Castro, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 66. minucie Jonathan Copete został zmieniony przez Edwina Cardonę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético San Luis w 72. minucie spotkania, gdy Juan Castro strzelił pierwszego gola. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Pachucej: Romario Ibarra, Víctor Guzmán, na ich miejsce weszli: Víctor Dávila, Francisco Figueroa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Óscara Macíasa, Iana Gonzáleza zajęli: Diego Valdez, Mario De Luna.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Mariowi De Lunie z Atlético San Luis. Była to 89. minuta pojedynku.

Niedługo później Diego Valdez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético San Luis, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Nicolás Ibáñez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Luis Ricardo Reyes Moreno
78′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Camilo Sebastián Mayada Mesa
66′ Jonathan Copete Valencia
Nicolás Alejandro Ibáñez
73′ Romario Andrés Ibarra Mina
Ian González Nieto83′
Alfonso Blanco Antúnez
Roberto Alejandro Salcedo Reynoso
Jaine Stiven Barreiro Solis
Mario Humberto De Luna Saucedo83′ 89′
66′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Diego Gabriel Valdez Samudio75′  90′
Luis Gerardo Chávez Magallón
Oscar Benítez
78′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Germán Berterame
Miguel Ángel Tapias Dávila
Juan David Castro Ruiz61′  72′
73′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Diego Iván Pineda Juárez

Drużyna Pachucej miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Atlético San Luis pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.