Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - FC Juárez 0-3 (0-3)

29 lutego na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbyło się spotkanie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i FC Juárez. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Juárez 3-0.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-02-29 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: D. Montaño
D. Lezcano 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół FC Juárez wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Cortésa z Atlético San Luis, a w 27. minucie Martína Rabuñala z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Juárez w 33. minucie spotkania, gdy Bruno Romo zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Juárez, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Flavio Santos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Juárez w 45. minucie spotkania, gdy Dario Lezcano zdobył trzecią bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Maximiliano Olivera.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kibice Atlético San Luis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Castro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Javier Cortés. W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Flaviowi Santosowi z FC Juárez.

W 67. minucie w drużynie Atlético San Luis doszło do zmiany. Ian González wszedł za Diego Navę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Germán Berterame z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Flavio Santos z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 63. minucie.

W 72. minucie Diego Hernández zastąpił Andersona Julia. Chwilę później trener FC Juárez postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Maura Fernándeza wszedł José Esquivel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edmunda Vázqueza, piłkarza FC Juárez.

W doliczonym czasie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ian González osłabiając tym samym drużynę Atlético San Luis.

Israel Sabdi Jiménez Nañez
67′ Diego Saúl Nava Ramírez
Martín Ernesto Rabuñal Rey27′
71′ Germán Berterame
Ángelo Nicolás Sagal Tapia80′
2′ 46′ Javier Cortés Granados
Dario Lezcano  45′ 88′
Luis Felipe Gallegos Leiva
Mauro Raúl Fernández74′
72′ Diego Hernández Jiménez
José Joaquín Esquivel Martínez74′
72′ Anderson Andrés Julio Santos
Edy Germán Brambila Rosales
Juan Antonio Portales Villarreal
Elio Castro Guadarrama80′
46′ Juan David Castro Ruiz
Leandro Carrijo Silva
67′ 90′ Ian González Nieto
Brian Alejandro Rubio Rodríguez88′

Przewaga zespołu Atlético San Luis w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.