Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Tijuana - CD Guadalajara 0-1 (0-1)

22 lutego na Estadio Caliente odbył się pojedynek 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i CD Guadalajara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Guadalajara 1-0.

J. Macías 3'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół CD Guadalajara wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył José Macías dla drużyny CD Guadalajara. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Uriel Antuna.

W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Milerowi Bolañosowi z Tijuany. W 19. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mauro Laínez osłabiając tym samym zespół Tijuany. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tijuana: José Riverowi w 31. i Alexisowi Castro w 38. minucie.

W 41. minucie w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Jose Vazquez wszedł za Jesúsa Molinę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Guadalajara.

W 56. minucie Alexis Castro został zastąpiony przez Kevina Balantę. W 62. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Bryan Angulo nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 67. minucie José Macías został zmieniony przez Javiera Lópeza, co miało wzmocnić zespół CD Guadalajara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimira Loroñę na Edwina Cardonę. Niedługo później trener Tijuany postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Erick Torres, a murawę opuścił Bryan Angulo. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Ronaldo Cisneros wszedł za Uriela Antunę.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Poncego z CD Guadalajara, a w 86. minucie Edwina Cardonę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Miguel Ponce85′
73′ Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Gilberto Sepúlveda López
Jordan Jesús Silva Díaz
Fernando Beltrán Cruz
38′ 56′ Alexis Castro
Jesús Antonio Molina Granados41′
Christian Hernando Rivera Cuéllar
José Juan Macías Guzmán  3′ 67′
31′ José Ignacio Rivero Segade
Ernesto Alexis Vega Rojas
62′ (k.) 78′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Uriel Antuna81′
13′ Miler Alejandro Bolaños Reascos
Isaac Brizuela
19′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Cristian Yonathan Calderón Del Real
56′ Kevin Alexander Balanta Lucumí
Jesús Ricardo Angulo Uriarte
73′ 86′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Javier Eduardo López Ramírez67′
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Jose Vazquez41′
78′ Erick Estéfano Torres Padilla
Ronaldo Cisneros Morell81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Tijuany otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.