Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Querétaro FC - Atlético San Luis 0-1 (0-1)

W meczu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 24 lutego, drużyna Querétaro przegrała z Atlético San Luis 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro.

N. Ibáñez 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Querétaro wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia pokazał kartkę Luisowi Leónowi, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Nicolás Ibáñez dla drużyny Atlético San Luis. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Diego Hernández.

W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Camilowi Mayadzie z zespołu gości. Niedługo później trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Juan Castro, a murawę opuścił Matías Catalán. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético San Luis.

W 58. minucie Javier Cortés został zastąpiony przez Maria Abrantego. Trener Querétaro postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jeffersona Orejuelę i na pole gry wprowadził napastnika Omara Arellana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 72. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Fabián Castillo został zmieniony przez Paola Yrizara, a za Marcela Ruiza wszedł na boisko Jonathan Suárez, co miało wzmocnić jedenastkę Querétaro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Hernándeza na Andersona Julia. W drugiej połowie nie padły gole.

Matías Ezequiel Catalán39′
78′ Areli Betsiel Hernández Huerta
Luis Fernando León Bermeo4′
Julián Alberto Velázquez
Luis Ricardo Reyes Moreno
76′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Dionicio Manuel Escalante Moreno
82′ Clifford Aboagye
Camilo Sebastián Mayada Mesa25′
Jaime Gómez Valencia
Nicolás Alejandro Ibáñez  16′
Jeison Steven Lucumí Mina
Germán Berterame
68′ Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
Javier Cortés Granados58′
77′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Mario Humberto De Luna Saucedo
77′ Jonathan Suárez Cortes
Anderson Andrés Julio Santos83′
Gerson Romario Vázquez Ogara
Óscar Uriel Macías Mora
68′ Omar Arellano Riveron
Juan David Castro Ruiz39′
76′ Paolo Yrizar Martín del Campo
Ian González Nieto

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Querétaro, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.