Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Pumas - Tijuana 3-0 (1-0)

30 sierpnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się spotkanie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Tijuany. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pumasu 3-0.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-30 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: J. Rojas
B. Mendoza 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Tijuany wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Dinenna z Pumasu, a w 31. minucie Miguela Barbieriego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Pumasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Carlos González dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Johan Vásquez.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Juanowi Iturbemu z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

Na drugą połowę jedenastka Tijuany wyszła w zmienionym składzie, za Clifforda Aboagyego wszedł Edgar López. W 52. minucie arbiter przyznał kartki Carlosowi Gutiérrezowi z Pumasu i Jonathanowi Orozcowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pumasu w 57. minucie spotkania, gdy Manuel Mayorga zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Carlos Gutiérrez.

W 59. minucie za Marcela Ruiza wszedł Luis Gamíz. W tej samej minucie Aldo Cruz został zmieniony przez Jaime Gómeza, co miało wzmocnić jedenastkę Tijuany. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Gonzáleza na Facunda Wallera. W 65. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Pumasu: Carlos Gutiérrez, Favio Álvarez, Juan Iturbe, na ich miejsce weszli: Leonel López, Bryan Mendoza, Brian Figueroa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Rivery, Victora Guzmána zajęli: Jordan Rezabala, Jordi Cortizo. Między 79. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pumasu i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bryan Mendoza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, strzelając kolejnego gola w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Laínez Leyva
79′ Alfredo Talavera
Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez52′
Nicolás Omar Freire
Jorge Luis Aguilar Miranda
 57′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Miguel Ángel Barbieri31′
Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
Aldo Jafid Cruz Sánchez59′
90′ Johan Felipe Vásquez Ibarra
Fabián Andrés Castillo Sánchez
52′ 73′ Carlos Gutiérrez Estefa
Clifford Aboagye46′
Erik Antonio Lira Méndez
Victor Andrés Guzmán Olmedo80′
 38′ 60′ Carlos Gabriel González Espínola
Christian Hernando Rivera Cuéllar76′
10′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Marcel Alejandro Ruiz Suárez59′
87′ Favio Enrique Álvarez
Bryan Dennys Angulo Tenorio 65′ (k.)
45′ 87′ Juan Manuel Iturbe
Mauro Alberto Laínez Leyva
Julio José González Vela-Alvizu
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
Santos Ismael Robles Reyes
Bryan Colula Alarcón
87′ Brian Eduardo Figueroa Flores
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
José Ricardo Galindo Gutiérrez
Jordan Jesús Silva Díaz
Amaury García Moreno
Kevin Alexander Balanta Lucumí
73′ Leonel López González
Jordi Cortizo de la Piedra80′
87′  90′ Bryan Mendoza Cruz
Luis Javier Gamíz Ávila59′
Gerardo Moreno Cruz
Jaime Gómez Valencia59′ 85′
Jonathan Suárez Cortes
Jordan Lenín Rezabala Anzules76′
60′ Facundo Federico Waller Martiarena
Edgar Iván López Rodríguez46′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Tijuany przyznał trzy.

Jedenastka Pumasu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.