Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Pumas - Morelia 1-2 (1-0)

23 lutego na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się starcie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Morelii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Morelii 2-1.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-02-23 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: C. Ramos
M. Sansores 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Pumasu wygrała 18 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Luis Quintana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając bramkę w szóstej minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pablo Barrera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

Piłkarze Morelii w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie Rodrigo Millar wyrównał wynik meczu.

W następstwie utraty gola trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Sebastiána Saucedo i na pole gry wprowadził napastnika Juana Dinenna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 55. minucie w drużynie Morelii doszło do zmiany. Miguel Sansores wszedł za Fernanda Aristeguietę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Alan Mozo, zawodnik gospodarzy.

W 65. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Víctora Malcorrę. A trener Morelii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Villafáñeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luis Mendoza. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 82. minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Juan Vigón wszedł za Pabla Barrerę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Manuelowi Mayordze w 86. i Johanowi Vásquezowi w 87. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 1-2 w doliczonej pierwszej minucie pojedynku zdobył Miguel Sansores. Przy strzeleniu gola asystował Lucas Villafáñez.

Dwie minuty później w jedenastce Morelii doszło do zmiany. José Ortiz wszedł za Maria Osunę. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał José Martínez z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Luis Ángel Malagón Velázquez
86′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Gonzalo Jara
62′ Alan Mozo Rodríguez
José Joaquín Martínez Valadez90′
 6′ Luis Fernando Quintana Vega
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
87′ Johan Felipe Vásquez Ibarra
Efraín Velarde Calvillo
Marco Antonio García Robledo
Mario Humberto Osuna Pereznuñez90′
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Rodrigo Javier Millar Carvajal  47′
53′ Sebastián Saucedo Mondragón
Aldo Paul Rocha González
Carlos Gabriel González Espínola
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
65′ Favio Enrique Álvarez
Fernando Luis Aristeguieta de Luca55′
82′ Pablo Edson Barrera Acosta
César Saúl Huerta Valera
65′ Víctor Ignacio Malcorra
José Enrique Ortiz Cortes90′
Bryan Mendoza Cruz
Cándido Saúl Ramírez Montes
82′ Juan Pablo Vigón Cham
Lucas Martín Villafáñez75′
53′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Miguel Ángel Sansores Sánchez55′  90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.