Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Puebla FC - FC Juárez 2-1 (0-1)

30 sierpnia odbyło się spotkanie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i FC Juárez. Mecz zakończył się zwycięstwem Puebli 2-1.

D. Lezcano 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FC Juárez wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Brayan Angulo z Puebli. Była to 21. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy FC Juárez otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dario Lezcano. Przy zdobyciu bramki asystował Flavio Santos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Juárez.

W 55. minucie Alejandro Chumacero został zastąpiony przez Alan Jesús Acosta Montañeza. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Juárez doszło do zmiany. Lucas wszedł za Gabriela Hachena.

Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Christiana Marruga i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Alustizę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedenastka Puebli wyrównała wynik meczu. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił Gustavo Alustiza. W zdobyciu bramki pomógł Alan Jesús Acosta Montañez.

W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Víctorowi Velázquezowi, piłkarzowi gości. W 77. minucie José Esquivel został zmieniony przez Elsinha, a za Flavia Santosa wszedł na boisko Eduardo Pérez, co miało wzmocnić drużynę FC Juárez. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Tabó na Jesús Eduardo Zavala Castañedę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Lucas Cavallini. Bramka padła po podaniu Omara Fernándeza.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Edmundo Iván Vázquez Mellado Pérez
21′ Brayan Alexis Angulo León
Gabriel Alejandro Hachen67′
55′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Alberto Joshimar Acosta Alvarado
Omar Andrés Fernández Frasica
Edy Germán Brambila Rosales
Pablo González Díaz
Elio Castro Guadarrama
71′ Christian Camilo Marrugo Rodríguez
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
77′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Dario Lezcano  45′
 90′ Lucas Daniel Cavallini
Flavio Jesús Santos Carrillo83′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Enrique Eduardo Palos Reyes
Daniel Arreola
Eder Nicolás Borelli Cap
55′ Alan Jesús Acosta Montañez
Elson José Dias Júnior77′
Francisco Javier Acuña Víctor
Jonathan Leonardo Lacerda Araújo
Rodolfo Salinas Ortiz
Leandro Carrijo Silva
77′ Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Lucas da Silva Xavier67′
71′  72′ Gustavo Matías Alustiza
Eduardo Pérez Reyes83′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.