Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Puebla FC - Deportivo Toluca FC 4-1 (2-1)

W starciu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 29 sierpnia, jedenastka Puebli zwyciężyła z Toluca 4-1 (2-1). Mecz odbył się na Estadio Cuauhtémoc.

William da Silva 20'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Toluca wygrała 20 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Toluca próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Toluca otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył William da Silva. Przy zdobyciu bramki pomagał Raúl López.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Santiago Ormeño wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Salvador Reyes.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubensa Sambuezę z Toluca, a w 40. minucie Daniela Álvareza z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Puebli przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Álvarez.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał William da Silva z zespołu gości. Była to 59. minuta meczu. W 63. minucie Alan Medina został zmieniony przez Kevina Castañedę.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Puebli: Amaury Escoto, Alejandro Chumacero, a na ich miejsce weszli Santiago Ormeño, Daniel Álvarez. W 77. minucie w drużynie Toluca doszło do zmiany. João Plata wszedł za Diego Gonzáleza.

Jedenastka Toluca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wpakował piłkę do siatki rywali Pablo González. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Omar Fernández.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Puebli za Omara Fernándeza wszedł Osvaldo Martinez, a w jedenastce Toluca Michael Estrada zmienił Diego Abellę. Po chwili trener Puebli postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Salvadora Reyesa wszedł Emanuel Gularte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 90. minucie wynik na 4-1 podwyższył Amaury Escoto.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Diego González Hernández77′
82′ Omar Andrés Fernández Frasica
Javier Güemez López
 81′ Pablo González Díaz
Raúl López Gómez
88′ Salvador Reyes Chávez
Alan Medina Camacho63′
Javier Alván Salas Salazar
Rubens Omar Óscar Sambueza35′
 31′ 69′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Enrique Luis Triverio
 40′ 40′ 69′ Daniel Álvarez López
Michael Steveen Estrada Martínez82′
Martín Gerardo Lagunes Contreras
Alfredo Saldívar Medina
88′ Emanuel Gularte Méndez
Jonathan Ramón Maidana
Néstor Vicente Vidrio Serrano
Kevin Castañeda Vargas63′
Maximiliano Javier Araújo Vilches
Antonio Ríos Martínez
69′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Alan Omar Rodríguez Ortíz
69′  90′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Diego Abella Calleja82′
82′ Osvaldo David Martinez Arce
Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Israel Reyes Romero
Juan De Dios Gamboa Sánchez
Eduardo Herrera Aguirre
Giovanny De Jesús León Salazar

João Jimmy Plata Cotera77′

Zawodnicy Puebli dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Puebli w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.