Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Puebla FC - Deportivo Toluca FC 2-0 (1-0)

W meczu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 22 lutego, zespół Puebli wygrał z Toluca 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Cuauhtémoc.

A. Tabó 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Toluca wygrała 20 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Leonardo Fernández z drużyny gości. Była to 16. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Puebli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Ángel Zaldívar. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Osvaldo Martinez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puebli.

Niedługo później Christian Tabó wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puebli, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Omar Fernández.

W 56. minucie Leonardo Fernández został zastąpiony przez Kevina Castañedę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Javierowi Güemezowi z Toluca. W 63. minucie Diego Abella został zmieniony przez Pabla Gonzáleza, co miało wzmocnić drużynę Puebli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Estradę na Emmanuela Gigliottiego.

Po chwili trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Giovanny León, a murawę opuścił Kevin Escamilla. W 78. minucie w jedenastce Puebli doszło do zmiany. Alejandro Chumacero wszedł za Omara Fernándeza. Trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alan Jesús Acosta Montañeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Christian Tabó.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jonathan Ramón Maidana
78′ Omar Andrés Fernández Frasica
Leonardo Cecilio Fernández López16′ 56′
 51′ 89′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Javier Güemez López60′
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Luis Donaldo Hernández González
 38′ Ángel Zaldívar Caviedes
Édgar Felipe Pardo Castro
63′ Diego Abella Calleja
Michael Steveen Estrada Martínez65′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Luis Manuel García Palomera
Luis Fernando Haquin Lopez
Omar Fernando Tobio
89′ Alan Jesús Acosta Montañez
Kevin Castañeda Vargas56′
Maximiliano Javier Araújo Vilches
William Fernando da Silva
78′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Richard Ruíz Toledo
63′ Pablo González Díaz
Emmanuel Gigliotti65′
Cristian Matías Menéndez
Giovanny De Jesús León Salazar70′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Toluca pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.