Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: FC Juárez - Club Santos Laguna 1-2 (0-1)

24 lutego na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbyło się starcie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Santosu Laguna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 2-1.

B. Lozano 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Santosu Laguna wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Jeffersonowi Intriagowi, piłkarzowi FC Juárez.

Już na początku meczu to zawodnicy Santosu Laguna otworzyli wynik. W ósmej minucie Eduardo Aguirre dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Carlos Orrantía.

W 43. minucie żółtą kartkę dostał Dória z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santosu Laguna.

Trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Flavio Santos, a murawę opuścił Martín Rabuñal. Flavio Santos bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Piłkarze FC Juárez w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Flavio Santos. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Dario Lezcano.

W 73. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Brianowi Lozanie z Santosu Laguna. W 76. minucie Eduardo Aguirre został zmieniony przez Diego Valdésa. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Brian Rubio wszedł za Maura Fernándeza.

A kibice Santosu Laguna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Raúla Rivera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Julio Furch. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hugona Rodrígueza z Santosu Laguna, a w 82. minucie Ángela Sagala z drużyny przeciwnej. W 86. minucie w zespole Santosu Laguna doszło do zmiany. Erick Castillo wszedł za Carlosa Orrantíę.

Hugo Rodríguez z Santosu Laguna w doliczonym czasie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 81. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Brian Rubio, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 90. minucie spotkania, gdy Brian Lozano zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

10 minut później arbiter pokazał żółtą kartkę Víctorowi Velázquezowi z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Hugo Isaac Rodríguez De La O81′ 90′
90′ Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Josecarlos Van Rankin Galland
6′ Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Fernando Gorriarán Fontes
64′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Brian Avelino Lozano Aparicio  90′ (k.) 73′
82′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Ulises Rivas Gilio
Dario Lezcano
Eduardo Daniel Aguirre Lara  8′ 76′
77′ Mauro Raúl Fernández
Adrián Lozano Magallanes
77′ 90′ Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Felix Eduardo Torres Caicedo
Walter Gael Sandoval Contreras
Diego Alfonso Valdés Contreras76′
64′  69′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Raúl Octavio Rivero Falero80′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Santosu Laguna w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.