Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - CF Pachuca 0-2 (0-0)

22 lutego na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbył się mecz 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Pachucej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pachucej 2-0.

F. Jara 55',62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Pachucej wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Kevin Álvarez, piłkarz gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Pachucej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Franco Jara. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Chávez.

Trener Atlasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Íana Torresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ulises Cardona.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Franco Jara z Pachucej. W 63. minucie Kevin Álvarez zastąpił Juana Iturbego.

W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Abella osłabiając tym samym zespół Atlasu. W 67. minucie żółtą kartkę dostał Ismael Govea z Atlasu. Po chwili trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Roberto De La Rosa, a murawę opuścił Colin Kazim-Richards.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Efraín Orona wszedł za Jorge Hernándeza. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Óscar Alfredo Ustari
64′ José Javier Abella Fanjul
Erick Germain Aguirre Tafolla
Germán Andrés Conti
Kevin Nahin Álvarez Campos51′ 63′
67′ Ismael Govea Solorzano
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Hugo Martín Nervo
Oscar Fabián Murillo Murillo
71′ Luciano Federico Acosta
Luis Gerardo Chávez Magallón
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Francisco Antonio Figueroa Díaz
Edgar Zaldivar Valverde
Jorge Daniel Hernández Govea83′
66′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Miguel Ángel Tapias Dávila
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Colin Kazim-Richards74′
58′ Ulises Israel Cardona Carrillo
Franco Daniel Jara  55′, 62′ (k.)
José Santiago Hernández García
Alfonso Blanco Antúnez
66′ Jesús Alejandro Gómez Molina
Denil Omar Maldonado Munguía
Daniel Aguilar Muñoz
Christian Alberto Cueva Bravo
Faberth Manuel Balda Rodríguez
Efraín Orona Zavala83′
71′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Víctor Alejandro Dávila Zavala
Édson Ulises Rivera Vargas
Roberto Carlos De La Rosa González74′
58′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Juan Manuel Iturbe63′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.