Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Cruz Azul - Tigres 2-1 (1-0)

W spotkaniu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna Cruz Azul wygrała z Tigres 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

J. Aquino 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów jedenastka Cruz Azul wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Luis Romo dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Juan Escobar.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruz Azul.

W 58. minucie kartkę otrzymał Santiago Giménez z drużyny gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Javier Aquino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tigres , zdobywając bramkę w 62. minucie starcia. W 67. minucie Víctor Yotún został zmieniony przez Aleksa Castro.

W tej samej minucie trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Orbelín Pineda, a murawę opuścił Santiago Giménez. Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Javiera Aquina i na pole gry wprowadził napastnika Juliána Quiñonesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Lucas Passerini wszedł za Roberta Alvarada.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w 81. minucie spotkania, gdy Adrian Aldrete strzelił drugiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Jonathanowi Rodríguezowi w 88. i Jose Coronie w 89. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Quiñónes
89′ Jose De Jesus Corona
Nahuel Ignacio Guzmán
 81′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Francisco Javier Meza Palma
Julio César Domínguez Juárez
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Juan Marcelo Escobar Chena
Carlos Joel Salcedo
 8′ Luis Francisco Romo Barrón
Javier Aquino  62′ 74′
79′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Rafael De Souza Pereira
Rafael Baca Miranda
Jesús Alberto Dueñas Manzo
Elías Hernán Hernández Jacuinde
Guido Pizarro
67′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Andre-Pierre Gignac
58′ 67′ Santiago Tomás Giménez
Enner Valencia
88′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Jordan Steeven Sierra Flores
67′ Alex Stik Castro Giraldo
Eduardo Santiago Tercero Méndez
Pablo Daniel Ceppelini Gatto
Francisco Eduardo Venegas Moreno
67′ Orbelín Pineda Alvarado
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
79′ Lucas Giuliano Passerini
Julián Andrés Quiñones Quiñones74′

Przewaga zespołu Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników Tigres żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Tigres w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.