Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Club Necaxa 3-0 (1-0)

W starciu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Cruz Azul zwyciężyła z Club Necaxa 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

J. Escobar 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Club Necaxa wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul , strzelając gola w 36. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Orbelín Pineda.

W 40. minucie za Davida Cabrerę wszedł Maximiliano Salas. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jose Coronie z Cruz Azul. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cruz Azul.

Jedenastka Club Necaxa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Julio Domínguez. Przy zdobyciu bramki pomagał Luis Romo.

W 56. minucie kartkę obejrzał Ricardo Chávez z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cruz Azul w 59. minucie spotkania, gdy Juan Escobar strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Luis Romo.

Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cruz Azul: Juan Escobar, Víctor Yotún, Orbelín Pineda, Santiago Giménez, Jonathan Rodríguez, na ich miejsce weszli: José Martínez, Alexis Gutiérrez, Elías Hernández, Alex Castro, Milton Caraglio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Zendejasa, Idekela Domíngueza, Juana Delgady zajęli: José Cobián, Yerko Leiva, Martín Barragán. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Milton Caraglio, piłkarz Cruz Azul. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Club Necaxa
45′ Jose De Jesus Corona
Luis Ángel Malagón Velázquez
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Unai Bilbao Arteta
 51′ Julio César Domínguez Juárez
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez81′
 59′ 70′ Juan Marcelo Escobar Chena
Claudio Andrés Baeza Baeza
70′ Orbelín Pineda Alvarado
David Cabrera Pujol40′
70′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Ricardo Chávez Soto56′
75′ Santiago Tomás Giménez
Lucas Giuliano Passerini
 36′ 75′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Juan Antonio Delgado Baeza81′
Sebastián Jurado Roca
Sebastián Andrés Fassi Álvarez
70′ José Joaquín Martínez Valadez
Mario Humberto De Luna Saucedo
Roberto Carlos Alvarado Hernández
Alán Isidro Montes Castro
Jonathan Darwin Borja Colorado
Raúl Martín Sandoval Zavala
75′ Alex Stik Castro Giraldo
Alejandro Andrade Rivera
Josué Misael Domínguez González
José Antonio Cobián Ruíz63′
70′ Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Yerko Bastián Leiva Lazo81′
70′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Martín Barragán Negrete81′
José Ignacio Rivero Segade
Oscar Manuel Millán Garduño
75′ 78′ Milton Joel Caraglio
Maximiliano Nahuel Salas40′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Club Necaxa pokazał jedną.

Jedenastka Cruz Azul w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.