Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Querétaro FC 2-1 (1-1)

W starciu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 31 sierpnia, zespół Santosu Laguna wygrał z Querétaro 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

H. Silveira 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Santosu Laguna wygrała aż 17 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Martín Rea z Querétaro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu Laguna w 14. minucie spotkania, gdy Josecarlos Van Rankin strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adrián Lozano.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriána Lozana z Santosu Laguna, a w 40. minucie Hugona Silveirę z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Querétaro nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Hugo Silveira.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Querétaro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolása Albarracína wszedł Irving Zurita. Trener Santosu Laguna postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Adriána Lozana i na pole gry wprowadził napastnika Waltera Sandovala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Julio Furch zastąpił Eduarda Aguirre'a. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Querétaro doszło do zmiany. Chico wszedł za Hugona Silveirę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie wynik ustalił Raúl Rivero. Przy zdobyciu bramki asystował Bryan Garnica.

Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Querétaro: Omar Islas, Fernando Madrigal, Martín Rea, na ich miejsce weszli: Jonathan Betancourt, Kevin Escamilla, Omar Arellano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryana Garniki, Diego Valdésa zajęli: Jair González, Ulises Rivas. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Diego Valdés, zawodnik Santosu Laguna. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Alfonso Luna Islas
 14′ Josecarlos Van Rankin Galland
Martín Rea Zuccotti8′ 82′
David Alfredo Andrade Gómez
Erik Vera Franco
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Nicolás Gabriel Albarracín Basil46′
16′ 56′ Adrián Lozano Magallanes
Fernando Madrigal González77′
90′ 90′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Gonzalo Montes Calderini
56′ Julio César Furch
Hugo Gabriel Silveira Pereira  45′ (k.) 40′ 65′
 67′ Raúl Octavio Rivero Falero
Omar Islas Hernández77′
82′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Kevin Federik Ramírez Dutra
Manuel Gibran Lajud Bojalil
Gerardo Ruiz
Ismael Govea Solorzano
José Alexis Doldán Aquino
82′ Jair Alejandro González Romo
Omar Arellano Riveron82′
90′ Ulises Rivas Gilio
Francisco da Costa Aragão65′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Julio César Nava García
56′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
56′ Walter Gael Sandoval Contreras
Sebastián Sosa Sánchez

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Querétaro w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.